Oferta pracy

Młodszy specjalista ds. obsługi importu

5.10.15O firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 7 dni temu
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Warszawa-Falenica

Zakres obowiązków:

  • ścisła współpraca z klientami firmy w zakresie dostaw importowych – głównie transport morski i lotniczy,
  • koordynacja dostaw towaru oraz przygotowywanie dokumentacji,
  • codzienna współpraca z operatorami logistycznymi, spedytorami i agencjami celnymi,
  • ustalanie warunków realizacji zleceń transportowych,
  • dokonywanie zgłoszeń celnych towarów,
  • koordynacja realizacji płatności za należności celno - podatkowe i usługi spedycyjne,
  • kontrola zgodności zamówienia towarowego z dokumentacją przewozową,
  • przygotowywanie analiz, raportów oraz uzupełnianie baz danych w zakresie ruchów importowych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe,
  • minimum 1 rok doświadczenia na podobnym stanowisku w firmie opierającej import na transporcie morskim i lotniczym,
  • znajomość przepisów dotyczących wystawiania dokumentów importowych, w szczególności warunków dostaw INCOTERMS oraz form finansowego zabezpieczenia odbioru towaru (akredytywa, inkaso),
  • dobra znajomość procedur celnych zapewniająca samodzielną pracę,
  • wiedza z zakresu procesów logistycznych,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera, w szczególności programu Excel,
  • samodzielność oraz bardzo dobra organizacja pracy.

Zapewniamy:

  • stabilne zatrudnienie na umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju i pracę w przyjaznym zespole,
  • pakiet świadczeń dodatkowych.

Ogłoszenie archiwalne