Oferta pracy

Młodszy specjalista ds. sieci komputerowych

COIG

  • Mikołowska 100, Katowice
    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 5 miesięcy temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • młodszy specjalista (Junior)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

COIG

Mikołowska 100

Katowice

Technologie, których używamy

Wymagane

  • LAN

  • WAN

  • VLAN

Mile widziane

  • Azure

  • AWS

System operacyjny

O projekcie

Szukamy administratorów sieci do obsługi i utrzymania prężnie rozwijającego się Data Center zlokalizowanego w Katowicach. Data Center świadczy usługi hostingu, kolokacji, przetwarzania danych (w tym w oparciu o narzędzia Business Intelligence) czy centrum zapasowego. Nasze usługi świadczymy klientowi wewnętrznemu jak i klientom zewnętrznym utrzymującym swoje systemy w infrastrukturze naszego DC.

Wymagane:

Sieci LAN/WAN - Juniper, Cisco

Fortinet: VLAN, STP, LACP, BGP, OSPF, ISIS

Sieci WLAN - Cisco

Technologie Security od Cisco/Juniper/Fortinet w tym: Firewall, NGFW, VPN

Mile widziane:

Technologie Security Cisco, Juniper, Fortinet w tym: SIEM, DDOS, WAF, ZeroTrust Access

Technologie HA: klastry, stosy, MC-LAG, FHRP

chmury hybrydowe w oparciu o Azure/AWS

EVPN, VXLAN, DC Interconnect

Twój zakres obowiązków

  • Utrzymanie w działaniu sieci komputerowej w Data Center działającego na potrzeby wewnętrzne oraz dla klientów zewnętrznych,

  • Utrzymywanie lokalnej sieci komputerowej użytkowników wewnętrznych,

  • Podejmowanie i realizacja zleceń serwisowych dot. zmian i awarii w infrastrukturze,

  • Implementacja zmian w infrastrukturze sieciowej polegająca na rekonfiguracji urządzeń sieciowych, a także uaktualnienie dokumentacji związanej ze zmianą,

  • Instalacja sprzętu sieciowego w Data Center oraz wykonywanie okablowania łączącego poszczególne komponenty sieci,

  • Implementacja nowych usług i urządzeń na potrzeby rozwoju sieci,

  • Monitorowanie oraz reagowanie na zmiany parametrów działania sieci,

  • Aktualizacja oprogramowania urządzeń sieciowych i współpraca z TAC producenta w usuwaniu błędów w działaniu urządzeń,

  • Współpraca w ramach podzespołów projektowych z deweloperami aplikacji, administratorami serwerów i środowisk wirtualnych w uruchamianiu nowych usług,

  • Ciągłe podnoszenie kwalifikacji w zakresie obsługiwanych urządzeń, oprogramowania oraz technologii sieciowych.

Nasze wymagania

  • Wiedza sieciowa na poziomie co najmniej JNCIA/CCNA, najlepiej popartą certyfikatami,

  • Mile widziane doświadczenie w pracy z urządzeniami bezpieczeństwa UTM/NGFW, najlepiej poparte certyfikatami.

Podział czasu pracy
20%

kreowanie nowych usług

30%

obsługa infrastruktury DC

50%

realizacja zgłoszeń serwisowych

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 7

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji

Tak pracujemy nad projektem

  • active monitoring

  • dokumentacja

  • narzędzia do trackowania zadań

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • konferencje w Polsce

  • konferencje zagraniczne

  • przestrzeń do eksperymentowania

  • szkolenia wewnątrzfirmowe

  • szkolenia zewnętrzne

  • treningi umiejętności miękkich

  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Możliwość pracy przy dużych projektach i profesjonalnych systemach informatycznych,

  • Będziemy wspierać Twój rozwój zawodowy poprzez pakiet szkoleniach oraz współpracę z naszymi Ekspertami,

  • Zadbamy o Twoje zdrowie poprzez dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej (Medicover) oraz karnetów sportowych (Medicover Sport).

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • kawa / herbata

COIG

Firma COIG S.A. poszukuje programistów do powiększenia swojego zespołu developerskiego wytwarzającego profesjonalne oprogramowanie SEOD, Workflow oraz aplikacje, portale internetowe oraz hurtownie danych. Nabór realizowany jest na stanowisko Młodszy specjalista ds. sieci komputerowych.

Przewiń do profilu firmy