Oferta pracy

Młodszy Specjalista ds. Usług Energetycznych

Polska Grupa Biogazowa

  • Gotarda 9, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • młodszy specjalista (Junior)
  • rekrutacja zdalna

Gotarda 9

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Obsługa Klientów, dla których świadczymy usługi bilansujące jako Podmiot Odpowiedzialny za Bilansowanie (POB) lub Operator Handlowy (OH), w tym: bieżący kontakt i obsługa zgłoszeń, kontrola odczytów danych pomiarowych, generowanie raportów rozliczeniowych, rozliczenia i korekty rozliczeń.

  • Współpraca z Operatorami Systemu Dystrybucyjnego (OSDp) w zakresie uzyskiwania/zmiany warunków przyłączenia sieci OSDn do sieci OSDp, zasilania nowych obiektów produkcyjnych PGB oraz realizacji obowiązków OSDn.

  • Wydawanie warunków przyłączenia dla potencjalnych klientów OSDn.

  • Obsługa Klientów, dla których świadczymy usługi dystrybucyjne lub realizujemy sprzedaż energii elektrycznej.

  • Współpraca z Operatorem Systemu Przesyłowego w zakresie obsługi zgłoszeń (obsługa systemu WIRE i WIRE/RP), rozliczeń z Rynkiem Bilansującym oraz realizacji pozostałych zadań wynikających z zawartej umowy przesyłowej.

  • Współpraca z OSDp w zakresie Generalnych Umów Dystrybucyjnych, świadczonych na ich obszarze usług POB i OH, obsługi zmiany sprzedawcy, odczytów i agregacji danych pomiarowych, raportowania.

  • Współpraca z domem maklerskim, bieżący kontakt i obsługa zgłoszeń zakupu/sprzedaży oraz rozliczeń za zakup/sprzedaż energii elektrycznej.

  • Współpraca z Urzędem Regulacji Energetyki (URE) w zakresie uzyskiwania/rozszerzania koncesji na dystrybucję energii elektrycznej, ustanawiania OSDn, zatwierdzania taryf dystrybucyjnych, raportowania i rozliczania wysokosprawnej kogeneracji oraz innych spraw.

  • Przygotowywanie analiz i raportów rynkowych, dotyczących m. in. produkcji i poboru energii przez Klientów Spółki, sytuacji cenowej na rynku energii elektrycznej, jakości prognozowania produkcji i poboru energii elektrycznej.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane kierunki – rynek energii, energetyka, elektroenergetyka),

  • Wykształcenie uzupełniające ekonomiczne będzie dodatkowym atutem,

  • Znajomość przepisów z zakresu prawa energetycznego,

  • Znajomość rynku energii elektrycznej będzie dodatkowym atutem,

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,

  • Gotowość do pełnienia dyżurów w wyznaczone weekendy i święta,

  • Odpowiedzialność i samodzielność,

  • Umiejętność analitycznego myślenia,

  • Rzetelność i skrupulatność,

  • Otwartość, dynamizm i zaangażowanie w działanie.

To oferujemy

  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w ambitnym zespole

  • Wspierającą kulturę pracy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Dofinansowanie w 80% do pakietu prywatnej opieki medycznej

  • Możliwość wykupienia karty Multisport

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • owoce

Polska Grupa Biogazowa to lider polskiego rynku w zakresie budowy i eksploatacji biogazowni rolniczych. Wytwarzamy, dystrybuujemy i sprzedajemy zieloną energię elektryczną i ciepło. Przyszłość firmy wiąże się z dynamicznym rozwojem sektora biogazu w Polsce i na świecie, dlatego

w perspektywie najbliższych 2 lat planujemy budowę kolejnych 19 nowych biogazowni oraz rozwój rozproszonej energetyki zarówno w kraju, jak i za granicą. W skład Polskiej Grupy Biogazowej wchodzi kilkanaście spółek m.in. PGB Inwestycje, PGB Innowacje, PGB Dystrybucja oraz PGB Serwis. Więcej informacji na temat profilu działalności Grupy PGB znajduje się na stronie www.polskagrupabiogazowa.pl

Jeśli posiadasz wykształcenie techniczne, doświadczenie w pracy na stanowisku w branży odnawialnych źródeł energii, znasz przepisy z zakresu prawa energetycznego, a do tego jesteś osobą zaangażowaną, dokładną, skrupulatną oraz samodzielną, to nasza oferta pracy jest właśnie dla CIEBIE!

Przewiń do profilu firmy