Młodszy Specjalista ds. Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu

Polskie Linie Lotnicze LOT

Komitetu Obrony Robotników 43

Włochy

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Udział w ustanawianiu, wdrażaniu i aktualizowaniu standardów technicznego utrzymania floty PLL LOT S.A. zgodnych z obowiązującymi przepisami lotniczymi, wewnętrznymi potrzebami oraz wymaganiami określonymi w odnośnych umowach handlowych, w tym m.in.:

  • zarządzania ciągłą zdatnością samolotów do lotu

  • planowania, zamawiania i nadzorowania obsługi technicznej samolotów i ich wyposażenia

  • analizy niezawodności floty i podzespołów, celem proponowania akcji korygujących

  • analiza niezbędnych części i materiałów lotniczych wymaganych do utrzymania wymaganego poziomu niezawodności samolotów oraz wymaganego poziomu ich estetyki.

  • Przygotowanie zapisów oraz konfiguracji samolotów do zwrotów dla leasingodawcy

  • Weryfikacja danych w systematach organizacyjno-technicznych oraz informatycznych gwarantującym prawidłowość i ciągłość technicznego utrzymania floty PLL LOT S.A.

  • Udział w audytach jakości w obszarze zarządzania ciągłą zdatnością do lotu obejmujący obecność podczas audytów oraz udział w planowaniu i wdrażaniu działań korygujących

  • monitorowanie i optymalizowanie kosztów technicznego utrzymania floty PLL LOT S.A, w tym w szczególności kosztów jej obsługi technicznej oraz kosztów zapewnienia dostępności niezbędnych materiałów i części lotniczych

  • Współpraca z jednostkami organizacyjnymi PLL LOT S.A. w zakresie powiązanym z zagadnieniami dotyczącymi technicznego utrzymania floty

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane kierunki: lotnictwo, mechanika) lub doświadczenie ZCZdL / obsługi statków powietrznych

  • Zainteresowanie tematyką związaną z ciągłą zdatnością do lotu

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację

Mile widziane

  • znajomość sprzętu lotniczego eksploatowanego przez PLL LOT S.A.

  • Znajomość przepisów Part M, Part-CAMO, Human Factor

To oferujemy

  • Mamy możliwość wdrażania własnych pomysłów – pracujemy w gronie osób otwartych na niekonwencjonalne rozwiązania

  • Pracujemy z międzynarodowymi partnerami, co pozwala podnosić lub pielęgnować kompetencje językowe (angielski)

  • Bogaty pakiet benefitów, w tym: bilety lotnicze na połączenia LOT i wybrane linie lotnicze całego świata

  • Możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów

  • Udział w ciekawych projektach w dużej i złożonej organizacji

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi