Młodszy Specjalista w Departamencie Operacyjnym Domu Maklerskiego

CVI DOM MAKLERSKI sp. z o.o.O firmie

CVI DOM MAKLERSKI sp. z o.o.

Śródmieście

Warszawa

Zakres obowiązków:

  • wsparcie w zakresie wyceny instrumentów portfelowych w wartości godziwej,
  • nadzór nad kontrolą limitów inwestycyjnych i kosztowych portfeli inwestycyjnych,
  • bieżąca współpraca z Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych, bankami, domami maklerskimi, agentami transferowymi,
  • przekazywanie niezbędnych danych podmiotom prowadzącym księgi rachunkowe funduszy, świadczącym usługi depozytariusza i wyceniającym aktywa funduszy,
  • prowadzenie wewnętrznych rejestrów w zakresie zarządzania portfelami funduszy inwestycyjnych,
  • współpraca z Risk Managerem i Inspektorem Nadzoru Spółki w zakresie prowadzenia wewnętrznych rejestrów Domu Maklerskiego,
  • koordynacja działań operacyjnych funduszy inwestycyjnych, których portfelami zarządza Dom Maklerski,
  • udział w wypełnianiu obowiązków informacyjnych dotyczących Domu Maklerskiego oraz funduszy inwestycyjnych,
  • współpraca z podmiotami zewnętrznymi świadczącymi usługi dla Domu Maklerskiego,
  • nadzorowanie prowadzenia i przechowywania dokumentacji portfeli w zakresie obszaru odpowiedzialności Zespołu,
  • wystawianie faktur i refaktur,
  • współpraca z księgowością własną Domu Maklerskiego w zakresie obsługi faktur,
  • realizacja płatności Domu Maklerskiego w obszarze rozliczeń spółki,
  • bieżąca obsługa i wprowadzanie danych do systemów informatycznych spółki.

Wymagania:

  • ukończone studia wyższe, preferowane kierunki: rachunkowość, matematyka, finanse i bankowość,
  • znajomość rynku kapitałowego,
  • doświadczenie w obowiązkach z zakresu księgowości własnej i księgowości funduszy inwestycyjnych,
  • znajomość przepisów prawa w tym m.in. ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, ustawy o rachunkowości i rozporządzeń dotyczących domów maklerskich oraz funduszy inwestycyjnych,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • dokładność, sumienność, samodzielność i efektywna organizacja pracy,
  • zaangażowanie w wykonywane zadania,
  • mile widziana licencja maklerska,
  • minimum rok doświadczenia w audycie lub dziale operacyjnym banku/domu maklerskiego/instytucji finansowej,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office w tym Excel (VBA, tabele przestawne i podstawy programowania będą dodatkowym atutem).

Oferujemy:

  • pozyskanie unikalnej wiedzy profesjonalnej z zakresu funkcjonowania polskiego rynku funduszy inwestycyjnych i domów maklerskich, niepublicznego rynku obligacji korporacyjnych, zagranicznych rynków papierów dłużnych,
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość rozwoju osobistego poprzez uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach,
  • pakiet opieki medycznej Medicover,
  • kartę multisport,
  • elastyczne godziny pracy.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy