Ta oferta pracy jest nieaktualna od 6 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Naczelnik Wydziału ds. Wymogu Kapitałowego i Raportowania

  • Warszawa, mazowieckie
  • Kierownik
  • 10.10.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Warszawa
    148/2018
    Główne zadania:
    • Nadzorowanie oraz monitorowanie sporządzania raportów zarządczych oraz sprawozdawczości obligatoryjnej Banku i Grupy Kapitałowej w zakresie:
      1. Limitów zewnętrznych i wewnętrznych w zakresie ryzyka koncentracji kredytowej,
      2. Wyznaczania wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka kredytowego oraz kapitału wewnętrznego z tytułu, ryzyka koncentracji i ryzyka rezydualnego,
      3. Obligatoryjnych sprawozdań - pakiet COREP, IPLOSSES, LEVERAGE, LE,
      4. Informacji dotyczących adekwatności kapitałowej.
    • Nadzorowanie pozyskiwania danych z systemów informatycznych Banku oraz podmiotów z Grupy Kapitałowej, weryfikowanie jakości i zgodności pozyskanych danych oraz przetwarzanie ww. dane na potrzeby w/w raportów i opracowań.
    • Aktualizacja i rozwój przepisów wewnętrznych w zakresie ryzyka kredytowe, w tym:
      1. Limitów koncentracji,
      2. Wyliczania wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka kredytowego oraz kapitału wewnętrznego z tytułu, ryzyka koncentracji i ryzyka rezydualnego.
    • Rozwój i merytoryczny nadzór nad systemami służączymi do wyliczania wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka kredytowego oraz generowania sprawozdawczości obligatoryjnej.
    • Kierowniczy udział w sporządzaniu zarządczych raportów dotyczących portfela kredytowego Banku i Grupy Kapitałowej.

    Wymagania:
    • min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
    • wykształcenie wyższe; preferowane kierunki ekonomiczne w tym metody ilościowe, matematyka,
    • współudział przy projektowaniu/modyfikacji rozwiązań informatycznych służących wyznaczaniu wymogu kapitałowego oraz limitów koncentracji zaangażowań kredytowych,
    • umiejętność sporządzania sprawozdań COREP, LE, LR,
    • bardzo dobra znajomość Rozporządzenia (UE) nr 575/2013 w zakresie ryzyka kredytowego,
    • znajomość języka angielskiego, w tym specjalistycznego słownictwa z zakresu ryzyka kredytowego,
    • biegła znajomość MS Office,
    • znajomość SQL oraz VBA.
    Oferujemy:
    • wynagrodzenie zasadnicze na poziomie rynkowym
    • prywatną opiekę medyczną,
    • pracę w Banku z polskim kapitałem,
    • Pracowniczy Program Emerytalny,
    • ciekawą pracę w zgranym i dynamicznym zespole,
    • możliwości zdobycia cennego doświadczenia i rozwoju zawodowego.
    Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie CV za pomocą przycisku APLIKUJ poniżej
    Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

    Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE L 119 z dnia 4 maja 2016 r.)), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy oraz formularzu rekrutacyjnym, lub przez wskazanie konkretnych danych, które będą przetwarzane, np. w postaci imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, itp.) w celu udziału w procesie rekrutacji przez Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., ul. Grzybowska 81, 00-844 Warszawa.