Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Naukowiec Biotechnolog II – Dział Rozwoju Przedklincznego – Projekty Onkologiczne i Immunologiczne

Celon Pharma S.A.O firmie

Celon Pharma S.A.

Marymoncka 15

Kazuń Nowy (pow. nowodworski)

Twój zakres obowiązków

  • W związku z realizacją innowacyjnych projektów biotechnologicznych z obszaru onkologii i immunologii obejmujących opracowanie i rozwój platformy bispecyficznych cząsteczek terapeutycznych, przeciwciał terapeutycznych, biokoniugatów i terapeutyków mRNA poszukujemy entuzjastycznych i otwartych na nowe wyzwania pasjonatów nauki chcących dołączyć do naszych zespołów biotechnologicznych na stanowisko NAUKOWCA BIOTECHNOLOGA II.

Nasze wymagania

  • Wymagane minimalnie wykształcenie wyższe - mile widziany doktorat - w obszarze: biotechnologii, biochemii, biologii lub pokrewnym oraz udokumentowany dorobek naukowy z dziedziny.

  • Minimum 4 letnie doświadczenie w samodzielnej pracy badawczej (np. realizacja pracy doktorskiej lub praca na pozycji naukowca/specjalisty na uczelni, w instytucie lub firmie).

  • Doświadczenie w realizacji i rozliczaniu, projektów badawczych – np.: grantów naukowych.

  • Umiejętność analizy strukturalnej i funkcjonalnej oraz doświadczenie w pracy z mRNA.

  • Praktyczna znajomość programów bioinformatycznych do analizy sekwencji białek i kwasów nukleinowych, projektowania molekularnego, analizy struktur.

  • Praktyczne doświadczenie z zakresu: izolacji, klonowania i rekombinacji DNA, mutagenezy.

  • Doświadczenie w pracy z prokariotycznymi i eukariotycznymi systemami ekspresyjnymi.

  • Optymalizacja produkcji białek w systemach prokariotycznych i eukariotycznych (ssacze, owadzie, drożdżowe).

  • Wiedza i doświadczenie w prowadzeniu hodowli w kolbach hodowlanych i biofermentorach (skala 5-50 L), opracowywanie metodologii i nowych protokołów ekspresji.

  • Znajomość i doświadczenie w obszarze technik transfekcji linii komórkowych, wyprowadzania stabilnych linii komórkowych i bankowania komórek.

  • Znajomość technik: SDS/PAGE, WB, ELISA, immunoprecypitacja.

  • Mile widziane doświadczenie w nadprodukcji przeciwciał terapeutycznych i ich formatów.

  • Optymalizacja rutynowo stosowanych procedur, opracowanie nowych metodologii i ustanowienie SOP do procedur nadprodukcji białek.

Mile widziane

  • Umiejętność pracy w multidystyplinarnym zespole badawczym.

  • Rzetelność, skrupulatność i samodzielność w pracy badawczej.

  • Entuzjazm, otwartość, ciekowość naukowa.

  • Dbałość o utrzymanie laboratoriów i ich wyposażenia, przestrzeganie regulaminów pracy w laboratorium.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym w mowie i piśmie, inne języki mile widziane.

  • Wiedza dotycząca procesów drug discovery i development będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • Udział w realizacji innowacyjnych projektów badawczych których celem jest rozwój i wprowadzenie nowych leków.

  • Pracę w młodym i dynamicznym, interdyscyplinarnym zespole badawczym.

  • Dostęp do wysokiej klasy sprzętu specjalistycznego i udział w szkoleniach.

  • Współpracę z renomowanymi jednostki badawczymi w Polsce i na świecie.

  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

  • Stabilne środowisko pracy.

  • Pakiet świadczeń dodatkowych.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • strefa relaksu

  • dofinansowanie dojazdów do pracy

  • pikniki rodzinne

W związku z realizacją projektów badawczych wspieranych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, działania 1.1 i 4.1 - ogłaszamy rekrutację na stanowisko NAUKOWCA BIOTECHNOLOGA II w zespole naukowym Działu Rozwoju Przedklinicznego R&D Celon Pharma S.A.

Przewiń do profilu firmy