Ta oferta pracy jest nieaktualna od 51 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Naukowiec w Zespole CNS

  • Łomianki, Warszawa, Kazuń Nowy (pow. nowodworski), mazowieckie
  • Specjalista
  • 2019-03-07

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Istniejemy od 2002 r. Jesteśmy niezależną, polską firmą farmaceutyczną specjalizującą się w rozwoju, wytwarzaniu i sprzedaży zaawansowanych technologicznie, nowoczesnych produktów leczniczych. Rozwijane przez nas leki charakteryzują się cechami odróżniającymi je od konkurencyjnych produktów, są w pełni bezpieczne i skuteczne. Produkty z naszej oferty pomagają tysiącom pacjentów zachować lepsze i dłuższe życie.

    W związku z realizacją projektów badawczych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, działania 1.1, 1.2 i 4.1 - ogłaszamy rekrutację na stanowisko NAUKOWCA w zespole badawczym Działu Badań Przedklinicznych Celon Pharma S.A.

    Miejsce pracy: Łomianki k. Warszawy, docelowo Kazuń Nowy 15 min. od Warszawy

    Główne zadania:

    • wykonywanie i analiza badań HTS (przesiewowych/wysokoprzepustowych) testami m.in. biochemicznymi, enzymatycznymi oraz metodami biofizycznymi,
    • wsparcie oraz planowanie, wykonywanie i analiza doświadczeń związanych z rozwojem kandydatów na innowacyjne leki dla chorób o podłożu neuropsychiatrycznym,
    • implementacja nowych technik badawczych w zakresie wykonywanych projektów.

    Wymagania:

    • wymagane wykształcenie wyższe w obszarze: biologii, biotechnologii, farmacji lub pokrewnym oraz udokumentowany dorobek naukowy z dziedziny, mile widziany stopień naukowy doktora,
    • minimum 4-letnie doświadczenie w samodzielnej pracy badawczej (np. realizacja pracy doktorskiej lub praca na pozycji naukowca/specjalisty w jednostkach akademickich lub w sektorze farmaceutycznym),
    • znajomość i biegłość w stosowaniu metod biofizycznych (np. termoforeza, BLI, SPR) oraz technik biologii molekularnej (testy enzymatyczne i biochemiczne, ELISA, Western Blot, qPCR, hodowle linii komórkowych),
    • znajomość technik z wykorzystaniem robotów pipetujących, tworzeniem i walidacją testów HTS, klonowaniem oraz ekspresją białek, praca z komórkami iPS będą dodatkowym atutem,
    • wiedza z zakresy neurobiologii, psychiatrii molekularnej, patofizjologii chorób związanych z układem nerwowym, procesów rozwoju leków będzie dodatkowym atutem,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym w mowie i piśmie.

    Oczekiwania:

    • umiejętność pracy w multidyscyplinarnym zespole badawczym,
    • rzetelność, skrupulatność i samodzielność w pracy badawczej,
    • entuzjazm, otwartość, ciekowość naukowa.

    Oferujemy:

    • udział w realizacji innowacyjnych projektów badawczych, których celem jest rozwój i wprowadzenie nowych leków,
    • pracę w młodym, dynamicznym i interdyscyplinarnym zespole badawczym,
    • współpracę z renomowanymi jednostki badawczymi w Polsce i na świecie,
    • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,
    • stabilne środowisko pracy,
    • pakiet świadczeń dodatkowych.

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

    Aplikacje zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać drogą elektroniczną w terminie 30 dni od daty ukazania się ogłoszenia za pomocą przycisku aplikowania. Prosimy o zamieszczenie w tytule maila nazwy stanowiska Naukowiec CNS.

    Do przesyłanej oferty prosimy dołączyć oświadczenie:

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)”