Oferta pracy

Operator L1 SOC

Centralny Ośrodek Informatyki O firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 5 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Cyfryzacja jest strategicznym zadaniem państwa. Jej sensowny rozwój jest możliwy tylko wtedy, gdy państwo ma po swojej stronie kompetencje cyfrowe, odpowiedni zespół ekspertów oraz spójną strategię. My jesteśmy częścią tego zaplecza.

Centralny Ośrodek informatyki to centrum kompetencji, software house i instytucja publiczna w jednym. Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem specjalistów cyfrowych. Mamy ekspertów IT, projektujemy usługi i doświadczenie użytkownika, szkolimy, prowadzimy komunikację społeczną, zarządzamy projektami i zamówieniami publicznymi. Dzięki temu możemy realizować kluczowe w państwie projekty cyfrowe od A do Z.
Szukasz kreatywnej pracy w Cyberbezpieczeństwie?
Lubisz nowe wyzwania oraz możliwość ciągłej nauki i rozwijania umiejętności?
Chciałbyś pracować w przyjaznej atmosferze pośród podobnych Tobie profesjonalistów, którzy z pasją podchodzą do rozwiązywania nieszablonowych problemów?

Dołącz do nas!

Osoba zatrudniona na stanowisku Operatora L1 SOC, będzie pracowała w Security Operations Center, w dynamicznie rozwijającym się Departamencie Cyberbezpieczeństwa.

Podstawowe zadania Operatora L1 SOC to: wykrywanie potencjalnych incydentów lub anomalii związanych z Cyberbezpieczeństwem, reagowanie na alerty Cyberbezpieczeństwa generowane przez oprzyrządowanie oraz analizowanie alertów w celu ustalenia ważności, priorytetu i wpływu.

Zakres obowiązków

  • Zapewnianie pojedynczego punktu styku z podmiotami wewnętrznymi na potrzeby przyjmowania zgłoszeń dot. Cyberbezpieczeństwa;
  • Monitorowanie zdarzeń dot. naruszeń Cyberbezpieczeństwa w czasie rzeczywistym;
  • Przygotowywanie wstępnych analiz wykrytych zdarzeń Cyberbezpieczeństwa;
  • Kategoryzowanie zdarzeń Cyberbezpieczeństwa i określanie ich priorytetów;
  • Poszukiwanie zależności pomiędzy zdarzeniami;
  • W określonych przypadkach podejmowanie działań reagowania zgodnie  z obowiązującymi procedurami i wytycznymi;
  • Zbieranie i dokumentowanie kluczowych informacji na potrzeby reagowania  II linii SOC;
  • Prowadzenie bieżącej współpracy z II linią SOC.

Poszukiwane kompetencje

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (w tym studenci ostatnich lat studiów);
  • Podstawowa znajomość protokołów sieciowych i standardów (HTTP, HTTPS, ICMP, SSH, FTP, SMTP, IMAP, POP, SNMP, WMI, syslog, NTP, DHCP, DNS);
  • Podstawowa wiedza z zakresu konfiguracji i administracji systemami operacyjnymi (Windows, Linux);
  • Znajomość zagrożeń sieciowych;
  • Umiejętność pracy w zespole (ważną cecha jest zdolność pracy pod presją), komunikatywność;
  • Podstawowa wiedza z zakresu działania oraz posługiwania się narzędziami Cyberbezpieczeństwa (SIEM, AV);
  • Gotowość do poddania się procedurze sprawdzającej celem uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa osobowego upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych;
  • Gotowość do pracy zmianowej (12 godzinnej) w Centrali COI.

Dodatkowe atuty:

  • Min. 1 rok na podobnym stanowisku;
  • Zdolności analityczne;
  • Fascynacja technicznymi aspektami Cyberbezpieczeństwa;
  • Posiadanie certyfikatów branżowych w obszarze systemów operacyjnych, sieci, Cyberbezpieczeństwa;
  • Podstawowa znajomość technik ataków na systemy informatyczne;
  • Znajomość działania usług i technologii Cyberbezpieczeństwa (firewall, IDS/IPS, routery, przełączniki, sandbox, inne).

Oferujemy

  • Zatrudnienie na  podstawie umowy o pracę;
  • Dostęp do najnowszych technologii;
  • Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników;
  • Dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie;
  • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój;
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji;
  • Dodatkowo: m.in. prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, wczasy pod gruszą.

Wyślij swoje CV za pomocą przycisku

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy