Oferta pracy

Operator L1 SOC

Centralny Ośrodek Informatyki O firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Zapewnianie pojedynczego punktu styku z podmiotami wewnętrznymi na potrzeby przyjmowania zgłoszeń dot. Cyberbezpieczeństwa;

  • Monitorowanie zdarzeń dot. naruszeń Cyberbezpieczeństwa w czasie rzeczywistym;

  • Przygotowywanie wstępnych analiz wykrytych zdarzeń Cyberbezpieczeństwa;

  • Kategoryzowanie zdarzeń Cyberbezpieczeństwa i określanie ich priorytetów;

  • Poszukiwanie zależności pomiędzy zdarzeniami;

  • W określonych przypadkach podejmowanie działań reagowania zgodnie z obowiązującymi procedurami i wytycznymi;

  • Zbieranie i dokumentowanie kluczowych informacji na potrzeby reagowania II linii SOC;

  • Prowadzenie bieżącej współpracy z II linią SOC.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (w tym studenci ostatnich lat studiów);

  • Podstawowa znajomość protokołów sieciowych i standardów (HTTP, HTTPS, ICMP, SSH, FTP, SMTP, IMAP, POP, SNMP, WMI, syslog, NTP, DHCP, DNS);

  • Podstawowa wiedza z zakresu konfiguracji i administracji systemami operacyjnymi (Windows, Linux);

  • Znajomość zagrożeń sieciowych;

  • Umiejętność pracy w zespole (ważną cecha jest zdolność pracy pod presją), komunikatywność;

  • Podstawowa wiedza z zakresu działania oraz posługiwania się narzędziami Cyberbezpieczeństwa (SIEM, AV);

  • Gotowość do poddania się procedurze sprawdzającej celem uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa osobowego upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych;

  • Gotowość do pracy zmianowej (12 godzinnej) w Centrali COI.

Mile widziane

  • Min. 1 rok na podobnym stanowisku;

  • Zdolności analityczne;

  • Fascynacja technicznymi aspektami Cyberbezpieczeństwa;

  • Posiadanie certyfikatów branżowych w obszarze systemów operacyjnych, sieci, Cyberbezpieczeństwa;

  • Podstawowa znajomość technik ataków na systemy informatyczne;

  • Znajomość działania usług i technologii Cyberbezpieczeństwa (firewall, IDS/IPS, routery, przełączniki, sandbox, inne).

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (telepraca mieszana).

  • Dostęp do najnowszych technologii.

  • Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników.

  • Dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie.

  • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój.

  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • karty przedpłacone

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

Centralny Ośrodek Informatyki

Są tacy, dla których przy tworzeniu usług cyfrowych najważniejszy jest człowiek.

Jest miejsce, gdzie dzięki technologii rozproszone instytucje łączą się w proste usługi przyjazne dla obywateli – tak wygląda kod do cyfryzacji. W Centralnym Ośrodku Informatyki realizujemy projekty dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem liczącym blisko 600 specjalistów.

Pracujemy zarówno w formule stacjonarnej, mieszanej, jak i telepracy.

Naszej pracy sprzyja:

• najnowsza technologia

• wiedza i doświadczenie ekspertów IT

• szkolenia

• zgrany i wspierający się zespół

Zostań częścią naszego kodu!

Przewiń do profilu firmy