Oferta pracy

Operator Monitoringu IT

Unity Group

3545 netto (+ VAT) / godz.
  • Armii Krajowej 25, Kraków
    Kraków, małopolskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • rekrutacja zdalna

Unity Group

Armii Krajowej 25

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • monitoring infrastruktury IT oraz aplikacji biznesowych w obszarach dostępności i wydajności

  • podstawowa analiza i rozwiązywanie problemów z systemami operacyjnymi i sieciami telekomunikacyjnymi

  • uruchamianie akcji naprawczych na bazie incydentów i problemów wykrytych narzędziami monitoringu

  • odpowiadanie na zgłoszenia klientów

  • praca na bazie aplikacji monitoringu – m.in. Munin, Prometheus, Grafana, Kibana, CloudWatch i na rozwiązaniach autorskich,

  • praca operatora jest pracą zmianową - po pewnym czasie pojawią się zmiany popołudniowe (w towarzystwie bardziej doświadczonych osób) oraz praca w godzinach nocnych (np. deploy aplikacji

Nasze wymagania

  • umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,

  • umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych

  • komunikatywna znajomość technicznego języka angielskiego

  • dobre umiejętności komunikacyjne pozwalające na pracę w zespole

  • podstawowe doświadczenie w zakresie administracji systemów linuxowych

  • podstawowa wiedza o systemach operacyjnych, zasadach działania sieci oraz spotykanych na serwerach usługach

  • wykształcenie techniczne - możliwe studia wyższe w trakcie realizacji (da się to w tej pracy pogodzić!)

  • orientacji na klienta, otwartość i chęć do rozwiązywania problemów

  • gotowości do samodzielnego podejmowania decyzji

  • chęć do nauki i motywacja do zgłębiania wiedzy,

  • nie oczekujemy, że już jesteś doświadczonym adminem - ale u nas możesz się takim stać!

Mile widziane

  • doświadczenie w zakresie administracji urządzeniami sieciowymi/infrastrukturą serwerową w centrach danych

  • znajomość systemów aplikacji/monitoringu

  • znajomość zagadnień związanych z wydajnością, wysoką dostępnością oraz bezpieczeństwem,

  • umiejętność pisania skryptów (Bash, Perl, Python)

  • dobra znajomość podstaw działania protokołów sieciowych i zasad budowy usług serwerowych

To oferujemy

  • Zaufanie do ludzi

  • Duży i realny wpływ na nasze projekty

  • Odpowiedzialność za swój kawałek podłogi

  • Nie robienie rzeczy bez sensu

  • Kultura feedbacku

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • firmowa biblioteka

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • strefa relaksu

Unity Group

Unity Group od ponad 20 lat wprowadza klientów w świat nowych technologii.

W naszych biurach we Wrocławiu i Krakowie zatrudniamy ponad 200 specjalistów. Piszemy w Javie, PHP, .Net, Pythonie, Kotlinie, technologiach frontowych i mobilnych. Cały czas aktualizujemy nasze narzędzia developerskie: biblioteki, narzędzia do monitoringu, automatyzacji i testowania. Na co dzień stawiamy na samodzielność zespołów projektowych, wierząc, że zaufanie i swoboda w podejmowaniu decyzji bezpośrednio przekłada się na zaangażowanie i efekty naszej pracy. Tworzymy organizację opartą na otwartości, współpracy i dzieleniu się wiedzą. Nie robimy wdrożeń w piątki!

Więcej o naszej pracy możesz przeczytać na kariera.unity.pl

Przewiń do profilu firmy

Do kogo kierujemy tę ofertę:

  • Do osób z nawet niewielkim doświadczeniem w IT

  • Do osób, które chcą się w ramach IT rozwijać i chcą podążać za aktualnymi trendami na rynku

Za co będziesz odpowiadać:

  • wykonywanie RCA (Rutynowe Czynności Administracyjne),

  • analiza i rozwiązywanie zgłoszonych problemów

  • przeglądanie systemów monitoringu i wyszukiwaniem anomalii

  • reagowanie na incydenty zgłaszane przez systemy monitoringu

Technologie z jakimi będziesz miał do czynienia na co dzień:

  • infrastruktura serwerowa w centrach danych: IBM, Dell, macierze dyskowe

  • usługi chmurowe (AWS)

  • urządzenia sieciowe: Fortigate, Ubiquity, Mikrotik

  • zagadnienia związane z zapewnieniem HA i budowania skalowanych systemów

  • skrypty: Python, Bash

  • monitoring z użyciem m.in. Grafana oraz ELK, Icinga, CloudWatch

  • automatyzacja (IaC) Ansible, Terraform

  • wirtualizacja (XenServer, Proxmox)