Ta oferta pracy jest nieaktualna od 88 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Paid internship in recruitment / płatny staż w rekrutacji

  • Gdańsk, pomorskie pokaż mapę
  • Praktykant/Stażysta
  • 21.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Our RPO Center of Recruitment Excellence is part of ManpowerGroup Solutionsthe leader in recruitment process outsourcing. We provide tailored consulting, market intelligence and high volume recruitment solutions to every industry sector in 16 languages.

    We are recruiting for:

    Miejsce pracy: Gdańsk
    Nr ref.: PW/Intern/0318

    Opis stanowiska

    Would you like to kick-start your career in recruitment?

    Would you like to support international clients in the EMEA region (Europe, Middle East and Africa)?

    We are offering a 6-month paid internship with a possibility of getting hired at ManpowerGroup Solutions in Gdańsk!

    Scope of responsibilities:
    • Supporting Talent Acquisition Teams in daily tasks
    • Searching for candidates using innovative tools and methods
    • Contacting candidates via social media
    • Posting job adverts
    • Updating and maintaining Applicant Tracking System
    Wymagania
    • Willingness to work in a corporate environment
    • Experience in recruitment/HR will be an asset
    • Fluent English
    • Knowledge of another foreign language will be an asset
    • Good communication skills
    • PC Proficiency in MS Office
    • Registering in Urząd Pracy in Gdańsk
    Oferta
    • Convenient office location in Alchemia Business Center
    • Fresh fruit and sweets delivery every Monday
    • Access to innovative recruitment tools
    • Trainings and workshops programs delivered by HR experts
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.
    Osoby zainteresowane ogłoszeniem prosimy o przesłanie aplikacji.
    Prosimy o załączenie do aplikacji następującej klauzuli: "Niniejszym wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w moim CV przez ManpowerGroup Sp. z o.o. oraz ManpowerGroup Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 68, do celów związanych z procesem rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). Wyrażam także zgodę na udostępnianie moich danych osobowych innym podmiotom z ManpowerGroup oraz potencjalnym pracodawcom do celów związanych z procesem rekrutacji. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych i ich poprawiania."

    Agencja zatrudnienia – nr certyfikatu 412.