Ta oferta pracy jest nieaktualna od 93 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem w transporcie kolejowym (SMS)

  • Sosnowiec, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 10.08.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

         Kompleksowy operator logistyczny

    CTL Logistics

    poszukuje osoby na stanowisko
    Miejsce pracy: Sosnowiec

    Zakres obowiązków:

    • Nadzór nad zgodnością z obowiązującymi przepisami procesu zarządzania infrastrukturą kolejową, monitorowanie przestrzegania bezpieczeństwa procesu oraz podejmowanie działań korygujących,
    • Prowadzenie bieżącego monitoringu w zakresie ilości oraz przyczyn zdarzeń kolejowych oraz sytuacji potencjalnie niebezpiecznych,
    • Nadzór nad przestrzeganiem procedur, przepisów i instrukcji w zakresie bezpieczeństwa ruchu kolejowego,
    • Koordynacja prac kolejowych komisji powypadkowych; prowadzenie szkoleń z tego obszaru,
    • Opracowanie, wdrażanie i utrzymanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS); utrzymanie i odnawianie Autoryzacji Bezpieczeństwa; doskonalenie SMS, zapewnienie zgodności SMS z obowiązującymi przepisami oraz aktualną sytuacją firmy,
    • Dbałość o aktualność regulacji wewnętrznych i instrukcji w zakresie transportu kolejowego,
    • Opracowanie rocznych raportów w sprawie bezpieczeństwa, okresowych sprawozdań, informacji i wyjaśnień dla organów nadzorujących,
    • Przygotowanie i organizowanie systemów oraz programów szkolenia pracowników bezpośrednio związanych z prowadzeniem ruchu kolejowego. Szkolenia pracowników w zakresie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem SMS,
    • Dokonywanie oceny ryzyka powstałego w związku z prowadzeniem działalności zarządcy infrastruktury kolejowej oraz inicjowanie działań eliminujących.

    Od kandydatów oczekujemy:

    • Wykształcenia wyższego (o specjalności kolejowej),
    • Doświadczenia zawodowego: min 5 lat pracy, w tym 3 na stanowisku związanym z bezpieczeństwem ruchu kolejowego,
    • Wiedzy z zakresu systemów zarządzania bezpieczeństwem, zarządzania jakością, analizy ryzyka operacyjnego,
    • Znajomości aktów prawnych (krajowych i europejskich) oraz instrukcji i przepisów regulujących zagadnienia związane z transportem kolejowym,
    • Umiejętności określania priorytetów, umiejętności szybkiego i samodzielnego rozwiązywania problemów,
    • Umiejętności strategicznego i analitycznego myślenia, pracy koncepcyjnej,
    • Umiejętności planowania,
    • Wysokiej komunikatywności, łatwości nawiązywania kontaktów,
    • Umiejętności pracy w zespole,
    • Umiejętności pracy pod presją czasu,
    • Prawo jazdy kat. B.

    Oferujemy:

    • Umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu,
    • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od posiadanego doświadczenia i umiejętności,
    • Możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia,
    • Możliwość rozwoju, podnoszenia kwalifikacji.

    Aplikacje prosimy kierować za pomocą „aplikuj teraz”.

    Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez CTL Maczki Bór S.A. z siedzibą w Sosnowcu, ul. Długa 90 zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”.

    Informujemy, że -ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.
    Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez CTL Logistics z siedzibą w Sosnowcu, ul. Długa 90 zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”.