Logo Pracuj.pl

PHP Developer

Glosel sp. z o.o. sp.k.O firmie

umowa o pracę
10 000–17 000
brutto / mies.
kontrakt B2B
10 000–20 000
netto (+ VAT) / mies.
  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna, praca zdalna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • Szukamy wielu kandydatów
    wakaty: 2

Technologie, których używamy

Wymagane

  • PHP

  • MySQL

  • MariaDB

O projekcie

Glosel to nowoczesna polska firma zajmująca się prowadzeniem sklepów internetowych. Największe z nich to TaniaKsiążka.pl i Bee.pl. TaniaKsiążka.pl to wg SimilarWeb 11 e-commerce w Polsce. Sklep Bee.pl jest (jeszcze) trochę mniejszy, ale już jest liderem w swojej kategorii i bardzo szybko rośnie.

Pracuj z nami i dowiedz się, jak funkcjonuje jeden z największych e-commerców w Polsce!

Nasz projekt to:

• dziesiątki tysięcy zamówień dziennie

• miliony zadowolonych klientów

• setki tysięcy produktów w ofercie

• setki dostawców

• kilkadziesiąt (tworzonych przez nas) aplikacji i narzędzi do obsługi procesów logistycznych i biznesowych

• setki usług działających “w tle”

• setki gigabajtów danych

• setki tysięcy eventów dziennie przechodzących przez Message Brokera

• dziesiątki integracji z systemami zewnętrznymi

• około milion linii własnego kodu

To wszystko na kilkunastu serwerach w serwerowni zdalnej, w chmurze oraz kilku serwerach w profesjonalnej serwerowni wewnętrznej pomaga codziennie pracować ponad 500 osobom.

Jeśli więc interesuje Cię rozwiązywanie naprawdę ciekawych problemów (nudne już zostały dawno rozwiązane), w projekcie o takiej skali, to czytaj dalej :)

Oprogramowanie tworzone przez nasz wewnętrzny dział IT sprawia, że pomimo ogromnej skali, jesteśmy w stanie zachować jakość obsługi. Doceniają to klienci naszych sklepów, głosując na nie w rankingach Ceneo i Opineo, w których co roku zdobywamy miejsca na podium. Żeby utrzymać ten poziom jakości, nie wystarczy sam dobrze funkcjonujący sklep, potrzebne są też liczne aplikacje i narzędzia, które umożliwiają zapanowanie nad masą danych i procesów biznesowych.

Pracując z nami będziesz mieć więc okazję, żeby rozwijać swoją wiedzę i umiejętności na wielu płaszczyznach.

Tworzenie i zapanowanie nad środowiskiem, w którym wszystko, co tylko jest możliwe, robią programy, jest dużym wyzwaniem, a rozwiązywanie niebanalnych problemów z tym związanych daje nie tylko możliwość rozwoju umiejętności, ale też mnóstwo satysfakcji.

Na przykład zapanowanie nad bezpieczeństwem systemu bonów prezentowych, który przy skali z duuużą ilością zer staje się mini-bankiem, do którego klienci wpłacają pieniądze (kupując bony) i wypłacają je (płacąc nimi). Do tego bony to kody, które klienci mogą sobie przekazywać (inna osoba kupuje, a inna może bon zrealizować). Jak więc zabezpieczyć proces tak, aby indywidualne kody bonów nie wyciekły np. w procesie wysyłki? Jak sprawić, aby każda wątpliwość dotycząca “stanu konta” zawsze mogła być wyjaśniona? A to tylko jedna z setek “niby prostych” funkcjonalności, które obsługujemy, w obszarach takich jak (oprócz bankowości 😊 ):

• ERP

• WMS (nasz soft zarządza pracą w magazynie o powierzchni kilku tys. m2)

• PIM (łączymy, procesujemy i korygujemy dane o produktach z kilkudziesięciu źródeł)

• własna platforma e-commerce

• BI (mamy własny system do generowania raportów na podstawie setek GB danych)

• ETL (integracje wszelkiej maści)

• WebCrawlery (czasem nie ma API, a trzeba sobie jakoś poradzić)

...więc możemy zagwarantować, że na brak wyzwań na pewno nie będziesz narzekać 😊

Jak wygląda praca w dziale IT Glosela?

Tworzymy kilkunastoosobowy zespół. Pracujemy w oparciu o własny mini-framework HMVC, skupiamy się na jakości algorytmów, czytelności, wydajności, skalowalności i możliwościach utrzymania kodu. Bo tak naprawdę ciągle robimy nowe rzeczy, a jak się ciągle robi nowe, to powstaje sporo “legacy” i ważne, aby to “legacy” działało dobrze, wydajnie, było elastyczne w rozbudowie i łatwe w utrzymaniu.

Twój zakres obowiązków

  • tworzenie nowych, rozwijanie i optymalizacje istniejących funkcjonalności, integracji, modułów
  • współpraca z administratorami przy wdrożeniach i utrzymaniu aplikacji
  • dzielenie się wiedzą oraz wykonywanie Code Review innym członkom zespołu

Nasze wymagania

  • analityczny umysł i chęć rozwoju
  • doświadczenie w przeprowadzaniu Code Review
  • znajomość PHP na 5-tkę z plusem
  • znajomość MySQL/MariaDB na 5-kę
  • znajomość JS na 4-kę
  • znajomość GIT’a na 4-kę
  • znajomość CSS na 3-kę wystarczy (szukamy raczej backendowców)

Podział czasu pracy

75%

nowe funkcje

15%

bug fixing

5%

spotkania

5%

dokumentacja

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

12

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • szkolenia zewnętrzne
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • przyjazną, koleżeńską atmosferę w dziale (to na pierwszym miejscu!)
  • prywatną opiekę medyczną
  • dopłaty do karnetów sportowych
  • elastyczny czas pracy
  • super biuro (szukaj: “glosel biuro” – pisali o nas), ale szukamy też osób, które będą pracowały zdalnie
  • nie mamy owocowych czwartków, ale mamy “tureckie” piątki ;)

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • spotkania integracyjne
  • firmowa biblioteka
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • system premiowy

Etapy rekrutacji

1

1. Code review 3 krótkich fragmentów kodu

2

2. Rozmowa techniczna

PHP Developer, Warszawa