Płatna praktyka Studencka/ Absolwencka w MPWiK w m. st. Warszawie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie Spółka AkcyjnaO firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • praktykant / stażysta

Twój zakres obowiązków

  • poznanie specyfiki pracy funkcjonowania oczyszczalni „Południe” w tym m.in. podstaw prawnych, technologi obiektu, procesów oczyszczania ścieków i kontroli parametrów technologicznych; monitoring pracy oczyszczalni, analizy laboratoryjne oraz zagadnienia związane z ochroną środowiska – aspekty środowiskowe;

  • poznanie specyfiki pracy funkcjonowania oczyszczalni „Czajka” w tym m.in. przebiegu procesu technologicznego związanego z oczyszczaniem ścieków, przeróbką osadów ściekowych za pomocą obiektów, urządzeń, systemów sterowania; prowadzenie prawidłowego nadzoru nad procesem w zakresie stawianych wymogów prawnych i dobrych praktyk eksploatacyjnych;

  • poznanie specyfiki pracy funkcjonowania wydziału zabezpieczenia technicznego w oczyszczalni „Czajka”, w tym. m.in. obsługa zleceń laboratoryjnych, obsługa programu BDO (sporządzanie karty odpadów, ewidencja odpadów), przygotowywanie zestawień zgodnie z przepisami prawa oraz analiza wyników;

  • poznanie specyfiki pracy funkcjonowania sieci kanalizacyjnej, w tym m.in. procesu przeglądu sieci kanalizacyjnej z użyciem monitoringu TV w wydziale monitoringu; tematyki oddziału eksploatacji przepompowni ścieków, wprowadzaniem danych z raportów do systemu Ewi-Awa oraz analizą dokumentacji powykonawczej; zaznajomienie się z dokumentacją powykonawczą, odbiorową i projektową w ramach umów na przebudowę sieci w wydziale zabezpieczenia technicznego.

Nasze wymagania

  • status studenta lub absolwenta uczelni wyższej (preferowane kierunki studiów: inżynieria środowiska, biogospodarka, biotechnologia, ochrona środowiska, chemia, inżynieria sanitarna oraz pokrewne)

  • kreatywność, skuteczność w działaniu, umiejętność pracy w grupie

  • umiejętność obsługi MS Office

To oferujemy

  • pracę pełną wyzwań i możliwość rozwoju zawodowego

  • płatną praktykę w największym, nowoczesnym przedsiębiorstwie będącym liderem w sektorze usług wodociągowo-kanalizacyjnych w Polsce i w Europie

  • współpracę w dynamicznym środowisku z przyjazną atmosferą

  • profesjonalne wprowadzenie do firmy

  • zaświadczenie po zakończonych praktykach

  • szkolenia wspierające Twój rozwój zawodowy

  • perspektywę dalszej współpracy po zakończeniu praktyki

  • smaczną warszawską kranówkę :)

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie Spółka Akcyjna

Dlaczego warto pracować w MPWiK w m. st. Warszawie?

Jesteśmy firmą o 135 letniej tradycji!

Jesteśmy firmą z misją – każdego dnia dostarczamy mieszkańcom aglomeracji warszawskiej ponad 300 milionów litrów smacznej i czystej wody!

Jesteśmy nowoczesną firmą z wizją – stosujemy innowacyjne technologie i stale się rozwijamy!

Przewiń do profilu firmy

Obecnie poszukujemy Praktykantów do:

Pionu Ścieków - możliwe lokalizacje: Warszawa ul. Syta 190/192, ul. Czajki 4/6, ul. Jagiellońska 65/67

Okres trwania praktyki: 1- 3 miesiące

Uprzejmie prosimy o składanie aplikacji do dnia 30.09.2021r.