Oferta pracy

Płatny Staż 6. - miesięczny w Obszarze Finansowym

Adamed Pharma S.A.

3 700 brutto / mies.

Marszałka Józefa Piłsudskiego 5

Pabianice

Twój zakres obowiązków

• Dział Rachunkowości i Podatków (Pabianice): Twój projekt to udział we wdrożeniu procesu accounts reconciliation oraz udział we wdrożeniu narzędzia do systemowej obsługi tego procesu. Narzędzie ma za zadanie ograniczyć ryzyko nieprawidłowych wartości w raportowaniu zarządczym i sprawozdawczości statutowej. Będziesz pomagał budować mechanizmy automatycznych uzgodnień, które zweryfikują zgodność sald bilansowych ze szczegółowymi danymi z rejestrów i modułów pomocniczych. Końcowym etapem wdrożenia narzędzia będzie wsparcie powdrożeniowe czyli przygotowanie szkoleń oraz instrukcji dla użytkowników.

• Dział Księgowości (Pabianice): Twój projekt będzie polegał na zbudowaniu narzędzia do raportowania skonsolidowanych statutowych danych finansowych spółek Grupy Kapitałowej Adamed Pharma. Narzędzie ma za zadanie usystematyzować gromadzenie danych jednostkowych , ułatwić wprowadzanie wyłączeń i korekt konsolidacyjnych, aby w efekcie zapewnić upload skonsolidowanych danych do wymaganego formatu sprawozdania finansowego.

• Dział Kontrollingu Finansowego (Pieńków): Twój projekt będzie polegał na uczestniczeniu w procesie budżetowym 2023-2027 w obszarze International pod kierunkiem Finance Business Partnera oraz Kierownika Działu.

Nasze wymagania

poszukujemy osób, które:

• Są absolwentami lub studentami ostatniego roku studiów na kierunkach: finanse i rachunkowość oraz pokrewne

• Zdolność analitycznego myślenia

• Umiejętność myślenia nieszablonowego

• Chęć rozwoju w zakresie wspierania optymalizacji procesów

• Znajomość Excel na dobrym poziomie

• potrafią pracować z dużą ilością danych

• posiadają zainteresowania w obszarze sprawozdawczości finansowej

• Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym

• Znajomość pakietu Microsoft Office w szczególności Excel, Power Query i VBA (Kontrolling)

To oferujemy

• Umowę zlecenie w pełnym wymiarze godzin (40h tygodniowo)

• Wynagrodzenie 3 700 PLN brutto

• Pracę w systemie hybrydowym

• Możliwość poznania biznesu i zdobycia nowych kompetencji

Dodatkowo nauczysz się:

W Dziale Rachunkowości i Podatków:

• Jak w praktyce wygląda optymalizacja procesów sprawozdawczych i księgowych

• Przekładać wymagania biznesowe/procesowe na język technologii

• Współpracy w interdyscyplinarnym zespole projektowym

W Dziale Księgowości:

• Zasad konsolidacji sprawozdań finansowych

• Analizy danych finansowych

• Wykorzystywania wiedzy teoretycznej w praktyce

W Dziale Kontrollingu Finansowego:

• Podstawowych zadań obszaru Kontrolingu Komercyjnego, czym różni się rachunkowość zarządcza od finansowej

• Poznasz proces budżetowania rocznego oraz wieloletniego (harmonogram, narzędzia, elementy składowe P&L, przebieg procesów w organizacji, elementy analizy finansowej w procesie oraz sam proces akceptacji budżetu)

• Poznasz specyfikę branży farmaceutycznej

• Podstawowych działań obszaru komercyjnego (m.in. sprzedaż i marketing)

• Rozwiniesz umiejętności analityczne oraz zdobędziesz umiejętność pracy z dużą ilością danych

  • Benefity

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne