Ta oferta pracy jest nieaktualna od 118 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Portfolio Manager - Kierownik Zarządzania Lokalnym Portfelem

  • Katowice, śląskie
  • Kierownik
  • 29.12.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    ENGIE Zielona Energia sp. z o.o.

    poszukuje osoby do pracy na stanowisku:

    Miejsce pracy: Katowice

    Główne obowiązki:

    • opracowanie strategii oraz planów rozwoju działalności obrotowej w zakresie energii elektrycznej i gazu, w tym aktywny udział w tworzeniu projekcji finansowych dla planów rozwoju działalności obrotowej w zakresie energii elektrycznej, gazu oraz produktów powiązanych
    • zarządzanie i optymalizacja portfela produkcji odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz sprzedażowego
    • negocjowanie i zawieranie transakcji sprzedaży/zakupu energii elektrycznej i gazu na rynku hurtowym
    • działania związane z budowaniem i rozwijaniem portfela energetycznego i gazowego (identyfikowanie, organizowanie, strukturyzowanie, negocjowanie i zawieranie transakcji dla energii elektrycznej i gazu), w szczególności dla portfela produkcji OZE
    • analizowanie krótko- i długoterminowych trendów cenowych energii elektrycznej i gazu oraz przygotowywanie wyceny tych towarów na potrzeby Działu Sprzedaży
    • obsługa systemów wymiany informacji z uczestnikami rynku energii i gazu
    • przygotowywanie i przesyłanie do Operatorów Systemów Przesyłowych (PSE, Gaz System) danych o zawartych umowach (grafikowanie, nominowanie)
    • zarządzanie ryzykiem rynkowym i operacyjnym - odpowiedzialność za przygotowanie i realizację polityki zabezpieczeń oraz monitoring ryzyka związanego z obrotem hurtowym towarami
    • ścisła współpraca z zespołami zajmującymi się obrotem, produktami strukturyzowanymi i zarządzaniem portfelem zlokalizowanymi w Brukseli i Paryżu

    Profil kandydata:

    • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: techniczne, ekonomiczne
    • min. 5–letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
    • licencja maklera giełd towarowych lub maklera papierów wartościowych
    • znajomość mechanizmów rynku energii elektrycznej oraz gazu w Polsce i Europie
    • znajomość prawa w zakresie obrotu energią elektryczną i gazem
    • znajomość zasad obrotu towarami na giełdach i platformach elektronicznych handlu energią i gazem
    • umiejętności analityczne
    • umiejętność stosowania nowych rozwiązań informatycznych w obszarze zarządzania portfelem i operacji rynkowych
    • samodzielność, zaangażowanie oraz umiejętność zarządzania czasem
    • umiejętność pracy w zespole w środowisku międzynarodowym
    • znajomość języka polskiego i angielskiego na poziomie zaawansowanym

    Oferujemy:

    • możliwość dołączenia do zespołu światowego lidera w sektorze energetyki
    • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełny etat
    • rozwój zawodowy w przyjaznej atmosferze
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. moich danych osobowych, zawartych w mojej ofercie pracy, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.