Pracownik ds. systemów urządzeń automatyki sterowania ruchem kolejowym

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz

Twój zakres obowiązków

  • zapoznawanie się z wymaganiami stawianymi przez instytucje zewnętrzne i Spółkę w realizowanym obszarze,

  • opracowywanie, weryfikowanie oraz aktualizowanie instrukcji i wytycznych technicznych oraz opracowywanie standardów technicznych i wymagań dla systemów sterowania i kierowania ruchem kolejowym,

  • opracowywanie zasad powiązań różnych typów urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz ich integracji z systemami kierowania i zarządzania procesami przewozowymi,

  • analizowanie właściwości technicznych urządzeń, ocena nowych rozwiązań technologicznych oraz opracowywanie programów ich wdrażania w zakresie urządzeń i systemów sterowania i kierowania ruchem kolejowym,

  • udział w procesie wydawania świadectw dopuszczenia do eksploatacji urządzeń i systemów sterowania i kierowania ruchem kolejowym oraz kontrolowanie spełniania przez nie wymagań związanych niezawodnością, gotowością oraz bezpieczeństwem prowadzenia ruchu kolejowego,

  • programowanie i kierunkowanie specyfikacji technicznych systemów urządzeń automatyki sterowania ruchem kolejowym,

  • współpraca z producentami i jednostkami badawczo - rozwojowymi oraz prowadzenie prac badawczo - rozwojowych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne w specjalności automatyka i robotyka lub pokrewnej,

  • 5 lat doświadczenia zawodowego, w tym 3 lata pracy w obszarze automatyki lub ruchu kolejowego,

  • wiedza zawodowa w zakresie automatyki i telekomunikacji, ruchu kolejowego, eksploatacji,

  • znajomość pakietu MS Office na poziomie średniozaawansowanym,

  • dyspozycyjność i gotowość do częstych wyjazdów służbowych,

  • umiejętność współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,

  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,

  • zorientowanie na klienta wewnętrznego i zewnętrznego,

  • otwartość na zmianę.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,

  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,

  • przyjazną i partnerską atmosferę pracy,

  • atrakcyjny pakiet benefitów:

  • ulgi na przejazdy koleją w Polsce i za granicą,

  • prywatna opieka medyczna oraz program sportowo-rekreacyjny na preferencyjnych warunkach,

  • możliwość wykupienia grupowego ubezpieczenia na życie,

  • dofinansowanie do wypoczynku, turystyki, aktywności sportowej i kulturalnej.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • preferencyjne pożyczki

  • firmowa biblioteka

  • brak dress code’u

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie usług turystycznych

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • dodatkowy dzień wolny od pracy - 25.11. Święto Kolejarza

  • zniżki na przejazdy koleją

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego w terminie do dnia 26.08.2022.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą narodowej sieci kolejowej. Udostępniamy drogi kolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym, budujemy, modernizujemy i utrzymujemy tory oraz całą infrastrukturę kolejową z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ruchu kolejowego. Tworzymy rozkłady jazdy i prowadzimy ruch pociągów.

Centrala Spółki poszukuje osób na stanowisko: Stanowisko ds. systemów urządzeń automatyki sterowania ruchem kolejowym.

Przewiń do profilu firmy