Logo Pracuj.pl

Pracownik działu prawnego

POLSKIE WYDAWNICTWO ROLNICZE sp. z o.o.O firmie

  • Poznań, wielkopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

POLSKIE WYDAWNICTWO ROLNICZE sp. z o.o.

Metalowa 5

Grunwald

Poznań

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • przygotowywanie, opiniowanie, poprawianie dokumentów/umów z obszaru ochrony danych osobowych, umów współpracy i kontraktów realizowanych przez spółkę jak również umów dotyczących współpracy z autorami ( prawo autorskie)
  • przygotowywanie regulaminów konkursów i akcji marketingowych prowadzonych przez spółkę
  • Obsługa w zakresie prawa autorskiego i prawa prasowego
  • prowadzenie szkoleń dla pracowników oraz działań podnoszących świadomość z zakresu bezpieczeństwa informacji
  • wsparcie i doradztwo prawne dla zarządu w zakresie obsługi prawnej,
  • przygotowywanie dokumentów związanych z działalnością spółki, uchwały, protokoły ze zgromadzeń zarządu i innych dokumentów,
  • pisanie i opiniowanie umów gospodarczych, pomaganie w ich negocjowaniu,
  • sporządzanie wewnętrznych regulacji spółki, w tym regulaminów, polityk itp.
  • doradzanie przy podejmowaniu i realizowaniu decyzji biznesowych (relacje B2B ),
  • reprezentowanie firmy w ewentualnych procesach sądowych
  • bieżące doradztwo prawne
  • samodzielne prowadzenie spraw sądowych z zakresu prawa pracy
  • monitorowanie procesów personalnych pod kątem zgodności z prawem pracy
  • doradztwo prawne i przygotowywanie opinii z zakresu prawa pracy
  • sporządzanie i analiza umów związanych z obszarem personalnym
  • czuwanie nad “compliance” spółki w obszarach jej działalności

Nasze wymagania

  • doświadczenie w zakresie prawa autorskiego
  • doświadczenie w zakresie ochrony danych osobowych (RODO)
  • doświadczenie w zakresie tworzenia regulaminów promocji i konkursów w tym loterii
  • doświadczenie w zakresie prawa pracy
  • dobra znajomość prawa handlowego oraz prawa cywilnego, znajomość obowiązujących przepisów
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej, sumienność i odpowiedzialność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku
  • posiadają tytuł radcy prawnego bądź adwokata, lub rozpoczęta aplikacja radcowska lub adwokacka
  • ukończyli studia podyplomowe bądź kursy potwierdzające znajomość przepisów z zakresu ochrony danych osobowych,
  • znajomość branży e-commerce będzie dodatkowym atutem

To oferujemy

  • stałe zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • narzędzia konieczne do pracy: laptop, tel. służbowy
  • dobre warunki finansowe
  • wsparcie merytoryczne ze strony przełożonych
  • możliwość wykupienia przez pracownika karty MedicoverSport
  • pakiet medyczny

O nas

Firma z kapitałem zagranicznym, z Poznania, z szeroko rozumianej branży wydawniczej, która poszukuje w chwili obecnej kandydata na stanowisko:

Pracownik działu prawnego, Metalowa 5, Grunwald, Poznań