Praktyka w Dziale Ryzyka Kredytowego

  • Warszawa, mazowieckie
  • Praktykant/Stażysta
  • 2019-08-14
  • Ważna jeszcze 16 dni (do 2019-09-04)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Dział Zarządzania Ryzykiem Kredytowym wspiera realizację strategii biznesowej firmy poprzez aktywne zarządzania ryzykiem kredytowym, we wszystkich Oddziałach Spółki oraz docelowo w ramach całej Grupy Kapitałowej. Dział zarządza ryzykiem kredytowym w szczególności poprzez jego pomiar z wykorzystaniem złożonych procesów obliczeniowych oraz nowoczesnych rozwiązań informatycznych wspierających cały proces tak, aby jak najskuteczniej zabezpieczyć firmę przed potencjalnymi stratami związanymi z niewywiązywaniem się kontrahentów z zobowiązań umownych.

    PRAKTYKA w Dziale Ryzyka Kredytowego

    Miejsce odbywania praktyk: Warszawa
    Centrala Spółki / Departament Ekonomiczny / Dział Zarządzania Ryzykiem Kredytowym

    Zakres zadań:

    • Analiza sprawozdań finansowych kontrahenta, w tym analiza wskaźnikowa;
    • Analiza informacji niefinansowych ;
    • Pomiar ryzyka kredytowego z wykorzystaniem zaimplementowanych modeli;
    • Kalkulacja limitów kredytowych oraz sporządzanie wniosków o przyznanie limitów;
    • Wyznaczanie zabezpieczeń umownych;
    • Udział w pracach nad rozwojem modeli ryzyka kredytowego.

    Wymagania:

    • Gotowość do podjęcia 3 – miesięcznej praktyki od października, w wymiarze 40 godzin tygodniowo;
    • Student co najmniej III roku lub absolwent (do 12 miesięcy od obrony pracy dyplomowej) jednego z wybranych kierunków: ekonomia, nauki ścisłe (matematyka, statystyka itp.);
    • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1;
    • Zaawansowana znajomość pakietu Ms Office, w szczególności Ms Excel;
    • Umiejętność analitycznego myślenia;
    • Zainteresowanie rynkami finansowymi.

    Oferujemy:

    • Umowę o płatną praktykę;
    • Poznanie metod i narzędzi zarządzania ryzykiem kredytowym w dużym przedsiębiorstwie z sektora energetyczno-gazowego.
    • Wsparcie opiekuna merytorycznego przy realizacji powierzonych zadań/projektów;
    • Możliwość przedłużenia współpracy z najlepszymi praktykantami.