Praktyka w Handlowej Dyspozycji Gazem

  • Warszawa, mazowieckie
  • Praktykant/Stażysta
  • 14.08.2019
  • Ważna jeszcze 16 dni (do 04.09.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Do głównych zadań Handlowej Dyspozycji Gazem należy krótkoterminowe prognozowanie zapotrzebowania na gaz ziemny, bilansowanie dostaw gazu, przeciwdziałanie niezbilansowaniu, a także składanie nominacji na dostawy gazu do dostawców oraz operatorów systemów gazowych. Dział współpracuje ponadto z oddziałami terenowymi Spółki oraz odbiorcami gazu ziemnego.

    PRAKTYKA w Handlowej Dyspozycji Gazem

    Miejsce odbywania praktyk: Warszawa
    Oddział Obrotu Hurtowego PGNiG SA / Departament Transakcyjny / Handlowa Dyspozycja Gazem

    Zakres zadań:

    • Tworzenie, testowanie i okresowa weryfikacja modeli prognostycznych, w tym modeli zapotrzebowania na gaz ziemny;
    • Wsparcie w przygotowywaniu planów pokrycia zapotrzebowania na gaz ziemny;
    • Przygotowanie raportów dotyczących sytuacji na rynku gazu ziemnego;
    • Wsparcie w rozwoju funkcjonujących narzędzi wspomagających pracę działu.

    Wymagania:

    • Gotowość do podjęcia 3 – miesięcznej praktyki od października, w wymiarze 40 godzin tygodniowo;
    • Student co najmniej IV roku lub absolwent (do 12 miesięcy od obrony pracy dyplomowej) jednego z wybranych kierunków: energetyka, matematyka/statystyka, metody ilościowe, ekonometria, gazownictwo;
    • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2;
    • Średniozaawansowana znajomość pakietu Ms Office;
    • Podstawowa znajomość VBA oraz Języka R;
    • Mile widziana: podstawowa znajomość SQL (T-SQL / MS SQL).

    Oferujemy:

    • Umowę o płatną praktykę;
    • Poznanie funkcjonowania Krajowego Systemu Przesyłowego, Systemu Gazociągów Tranzytowych i sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego;
    • Poszerzenie znajomości wybranego języka programowania (Java, C#, R, SQL)
    • Wsparcie opiekuna merytorycznego przy realizacji powierzonych zadań/projektów;
    • Możliwość przedłużenia współpracy z najlepszymi praktykantami.