Ta oferta pracy jest nieaktualna od 241 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Praktykant w Zespole Tax, Accounting & Legal

  • Warszawa, mazowieckie
  • Praktykant/Stażysta
  • 15.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego i prawnego współpracują z międzynarodową firmą - Andersen Global (www.andersen.com) - obecną w ponad 84 lokalizacjach na całym świecie. W ramach naszej grupy funkcjonuje również spółka świadcząca usługi księgowe.

    Poszukujemy studentów IV i V roku oraz absolwentów kierunków prawniczych i ekonomicznych, którzy chcieliby rozwijać swoje zainteresowania w obszarze prawa, podatków oraz księgowości. Asystenci oraz Praktykanci w naszej firmie od razu są częścią zespołów projektowych i operacyjnych, dzięki czemu szybko zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne.

    Oferujemy możliwość rozwoju w różnych obszarach podatkowych: CIT, VAT, Międzynarodowe Doradztwo Podatkowe, M&A, Postępowania Podatkowe, Ceny Transferowe. Dla zainteresowanych oferujemy również praktyki w zakresie księgowości.

    Miejsce pracy: Warszawa

    Zadania:

    • wsparcie zespołu projektowego w bieżącym doradztwie podatkowym i prawnym,
    • analiza i weryfikacja dokumentów pod względem wymogów prawa podatkowego oraz innych przepisów,
    • analiza orzecznictwa, interpretacji, doktryny,
    • udział w przeglądach podatkowych,
    • przygotowywanie projektów opinii podatkowych, raportów, memorandów, pism procesowych, umów,
    • przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, w tym analizy ekonomiczne typu „benchmarking”,
    • wsparcie zespołu operacyjnego w prowadzeniu pełnej księgowości spółek prawa handlowego.

    Profil kandydata:

    • wykształcenie wyższe lub status studenta IV lub V roku (preferowane kierunki ekonomiczne i prawnicze),
    • zainteresowanie tematyką podatkową i/lub prawniczą oraz chęć rozwoju w tym obszarze,
    • umiejętność analitycznego myślenia,
    • umiejętność pracy w zespole,
    • zdolność formułowania myśli w sposób jasny oraz rzeczowy,
    • bardzo dobra znajomości języka angielskiego.

    Oferujemy:

    • odpłatne praktyki bądź w przypadku Asystentów umowę o pracę,
    • pracę w profesjonalnym i młodym zespole oraz w środowisku międzynarodowym,
    • zdobywanie wiedzy od doradców z wieloletnim doświadczeniem,
    • aktywny udział w złożonych, międzynarodowych projektach,
    • szkolenia oraz wyjazdy zagraniczne,
    • najlepszym – awanse i możliwość rozwoju w firmie,
    • przyjazną atmosferę pracy, wyjazdy integracyjne, wyjścia z zespołem,
    • pakiet medyczny oraz sportowy.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.