Logo Pracuj.pl

Praktyki letnie w obszarze programowania/testowania

EricssonO firmie

  • Łódź
    Łódź, łódzkie
  • umowa o staż / praktyki
  • pełny etat, część etatu
  • praktykant / stażysta

Twój zakres obowiązków

  • wsparcie wprowadzania nowych funkcjonalności do systemu telekomunikacyjnego w obszarze Traffic Control 4G lub 5G,
  • uzgadnianie i wprowadzanie zmian w kodzie produktu (C++)
  • projektowanie i przeprowadzanie testów na różnych poziomach, a w szczególności testów jednostkowych oraz modułowych; konfiguracja środowiska testowego,
  • tworzenie dokumentacji produktowej i projektowej,
  • współpraca z zespołami developerskimi i testerskimi z zakresu systemu telekomunikacyjnego w obszarze sieci i protokołów TCP/IP,
  • zbieranie wymagań od innych zespołów, weryfikacja, utrzymanie produktu, automatyzacja i obsługa dokumentacji,
  • naprawa potencjalnych problemów i/lub dostosowywanie naszego produktu, aby móc korzystać z najnowszych wersji Linuksa dla Multi-Standard Radio Base Station HW,
  • implementacja nowych funkcjonalności na podstawie dostarczonej dokumentacji, przygotowanie i wykonanie testów, analiza i rozwiązywanie błędów w oprogramowaniu, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji technicznej (JAVA),
  • automatyzacja procesu testowania oprogramowania (JAVA).

Nasze wymagania

  • posiadasz status studenta kierunków technicznych (min. II rok studiów),
  • znasz jeden lub więcej z następujących języków programowania/skryptowych: C/C++, JAVA, JavaScript, Python, Bash/Shell
  • posługujesz się językiem angielskim na poziomie średniozaawansowanym,
  • interesuje cię rozwój w obszarze telekomunikacji i/lub testowania,
  • twoja dyspozycyjność to 24-40 godzin tygodniowo.

Mile widziane

  • znajomość baz danych,
  • znajomość developer tools (Git, Jenkins, Maven)
  • znajomość umiejętność pracy w systemach Linux i Windows.

To oferujemy

  • płatne, 3-miesięczne praktyki na umowę zlecenie,
  • home office z elastycznymi godzinami pracy,
  • pracę w realnych projektach firmowych lub dedykowane projekty do wykonania,
  • wsparcie mentora technicznego,
  • ewentualną możliwość zatrudnienia po praktykach w wybranych obszarach,
  • dużo cennej wiedzy, którą zdobędziesz od doświadczonych pracowników!

Proces rekrutacji krok po kroku:

  • 1.04-15.05 – zbieranie aplikacji, ich analiza i selekcja wybranych kandydatów
  • 15.04-21.05 – rozmowy rekrutacyjne techniczne oraz z Managerami,
  • 24-31.05 – wyniki rekrutacji i przedstawienie ofert
  • 1.07 – rozpoczęcie praktyk

Praktyki ruszają 1 lipca - nie zwlekaj, aplikuj!

Praktyki letnie w obszarze programowania/testowania, Łódź