Logo Pracuj.pl

Prawnik / Associate

FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz Sp.k.O firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • doradztwo prawne klientom Kancelarii w zakresie prawa bankowego oraz prawa rynków kapitałowych
  • sporządzanie projektów opinii prawnych, pism procesowych i innych z zakresu prawa spółek, prawa handlowego, prawa procesowego
  • reprezentacja klientów Kancelarii przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, bieżący monitoring postępowań sądowych
  • uczestnictwo w transakcjach typu M&A, procesach due diligence
  • bieżąca obsługa klientów, również w języku angielskim

Nasze wymagania

  • co najmniej dwuletnie udokumentowane doświadczenie w pracy w kancelarii prawnej w zakresie obsługi przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych
  • bardzo dobra znajomość prawa bankowego, prawa rynków kapitałowych, prawa papierów wartościowych
  • rozpoczęta aplikacja radcowska lub adwokacka będzie dodatkowym atutem (preferowany II rok aplikacji)
  • odpowiedzialność za jakość i terminowość realizowanych zadań
  • umiejętność pracy przy kilku projektach jednocześnie oraz pod presją czasu
  • zaangażowanie, zdolność do samodzielnego działania; bardzo dobra organizacja pracy własnej
  • chęć doskonalenia własnych umiejętności i systematycznego poszerzania wiedzy
  • biegła praktyczna znajomość języka angielskiego (min. poziom C1) oraz bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

To oferujemy

  • pracę w przyjaznej atmosferze w młodym zespole świadczącym usługi dla prestiżowych klientów polskich i międzynarodowych
  • możliwość zdobycia doświadczenia i wiedzy merytorycznej z wielu dziedzin prawa oraz w zakresie wybranej specjalizacji
  • uczestnictwo w ciekawych projektach pod okiem doświadczonych prawników
  • elastyczne godziny pracy umożliwiające udział w zajęciach na aplikacji; możliwość finansowania aplikacji
  • możliwość pracy zdalnej w uzasadnionych przypadkach

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej

FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz Sp.k.

Kancelaria FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz świadczy usługi prawne dla biznesu oraz największych polskich banków. Obsługujemy transakcje, spory sądowe i doradzamy w zakresie prawa podatkowego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w doradztwie zarówno przy skomplikowanych transakcjach, jak i obsłudze bieżącej spółek.

Prawnik / Associate, Warszawa