Ta oferta pracy jest nieaktualna od Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Prawnik do zespołu prawa pracy

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2019-03-25

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Bird & Bird Szepietowski i wspólnicy sp.k.

    Bird & Bird to międzynarodowa praktyka prawnicza z ponad 160-letnim doświadczeniem, działająca w 18 krajach Europy, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Australii. W Polsce jesteśmy liderem w obszarze IT, własności intelektualnej, bankowości i finansów oraz prawa korporacyjnego i M&A. Naszą pozycję na rynku potwierdzają coroczne wyróżnienia w międzynarodowych rankingach: Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500, World Trademark Review, Intellectual Asset Management – Patent 1000 oraz rodzimych publikacjach.

    Miejsce pracy: Warszawa
    Opis stanowiska:
    • merytoryczne wsparcie w pracy działu Prawa Pracy
    • obsługa spraw i projektów z zakresu prawa pracy
    • samodzielna praca przy obsłudze korporacyjnej Klientów
    • przygotowywanie umów, opinii, uchwał, pism do urzędów i sądów
    • pisanie artykułów, udział w konferencjach i szkoleniach
    Wymagania:
    • uprawnienia radcy prawnego lub adwokata
    • minimum dwa lat doświadczenia nabytego w międzynarodowej lub polskiej kancelarii prawnej, na samodzielnym stanowisku, w tym w ramach projektów międzynarodowych
    • bardzo dobra znajomość prawa pracy, w tym zbiorowego prawa pracy, pomocniczo prawa spółek handlowych i prawa cywilnego (materialnego i procesowego) oraz umiejętność wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce
    • dodatkowym atutem będzie znajomość prawa imigracyjnego oraz doświadczenie praktyczne w zakresie Global Mobility
    • znajomość języka angielskiego na poziomie C1 – warunek konieczny, plusem będzie znajomość języka niemieckiego lub włoskiego
    • dbałość o szczegóły, pracowitość, rzetelność i sumienność
    • wysokie umiejętności organizacyjne oraz zdolności analityczne
    • mile widziana będzie znajomość problematyki z zakresu prawa ubezpieczeń społecznych
    Oferujemy:
    • pracę na rzecz klientów z różnych obszarów gospodarki, w tym z obszaru  nowych technologii
    • możliwość rozwoju zawodowego w twórczej i przyjaznej atmosferze
    • odpowiedzialną pracę w międzynarodowym środowisku
    • pracę przy ciekawych i innowacyjnych projektach o zasięgu globalnym