Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Prawnik

JWMS Jakubowski Wiese Mazgaj Staszek radcowie prawni sp.p.O firmie

  • Emaus 7, Kraków
    Kraków, małopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 14 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

JWMS Jakubowski Wiese Mazgaj Staszek radcowie prawni sp.p.

Emaus 7

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • obsługa prawna Klientów JWMS

  • analiza orzecznictwa i nauki prawa na potrzeby wykonywanych zadań;

  • prowadzenie spraw przed sądami lub organami administracji publicznej, w szczególności przygotowywanie pism procesowych oraz (dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia) udział w posiedzeniach sądowych w Krakowie i w innych miastach;

  • przygotowywanie i opiniowanie umów handlowych oraz regulaminów, w tym w j. angielskim;`

  • przygotowywanie opinii prawnych;

  • obsługa korporacyjna, tj. przygotowanie umów/statutów spółek, prowadzenie postępowań rejestrowych, przygotowywanie dokumentów wewnętrznych (jak np. uchwały organów spółek);

  • przygotowywanie materiałów na szkolenia i wystąpienia o tematyce prawniczej (takich jak prezentacje w programie Prezi lub MS PowerPoint, ulotki, materiały pisemne) oraz prowadzenie lub pomoc w prowadzeniu takich szkoleń i wystąpień;

  • kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (np. sądy, urzędy);

  • uczestnictwo w spotkaniach z Klientami oraz partnerami biznesowymi.

Nasze wymagania

  • minimum rok doświadczenia zdobytego w kancelarii prawnej, lub jako prawnik wewnętrzny przedsiębiorstwa;

  • ukończone studnia prawnicze,

  • mile widziana rozpoczęta aplikacja radcowska lub adwokacka lub studia doktoranckie z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa spółek handlowych, prawa cywilnego lub którejś z dziedzin prawa nowoczesnych technologii;

  • bardzo dobra znajomość systemów informacji prawnej (LEX, Legalis);

  • biegła znajomość języka angielskiego, umożliwiająca swobodną pracę na dokumentach sporządzonych w tym języku i komunikację z klientami anglojęzycznymi (min. poziom B2);

  • bardzo dobra organizacja pracy, komunikatywność, wysoka kultura osobista;

Mile widziane

  • sporządzanie dokumentacji korporacyjnej, w tym umów spółek oraz protokołów zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń,

  • sporządzanie i negocjowanie umów dotyczących praw własności intelektualnej,

  • prowadzenie sporów z zakresu prawa własności intelektualnej (przed sądem, przed UP RP lub przed EUIPO),

  • sporządzanie umów i regulaminów dotyczących świadczenia usług drogą elektroniczną (w szczególności regulaminów dla oprogramowania dystrybuowanego w modelu SaaS oraz e-commerce),

  • transakcje M&A, przekształcenia spółek i transakcje dotyczące transferu przedsiębiorstw,

  • bieżące doradztwo podatkowe dla przedsiębiorców (praktyczna znajomość przepisów podatkowych),

  • ochrona danych osobowych wraz ze znajomością nowych regulacji UE.

To oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie,

  • umowę o pracę,

  • możliwość pracy zdalnej w wybranych dniach tygodnia (w zakresie określonym wspólnie z pracodawcą),

  • możliwość rozwoju i doskonalenia umiejętności zawodowych, a także jasną ścieżkę awansu w ramach kancelarii,

  • pakiet prywatnej opieki medycznej.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

Kancelaria JWMS jest nowoczesną kancelarią radców prawnych zajmującą się obsługą przedsiębiorców oraz w ograniczonym zakresie osób fizycznych. Prawnicy JWMS specjalizują się przede wszystkim w prawie nowoczesnych technologii, IT, prawie umów gospodarczych oraz prawie korporacyjnym (pełna lista specjalności na stronie www.jwms.pl).

Zespół JWMS liczy obecnie 5 radców prawnych wspieranych przez prawników asystujących w biurze w Krakowie.

Przewiń do profilu firmy