Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Prawnik specjalista z zakresu prawa spółek

Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • doradztwo w zakresie prawa spółek, w tym: doradztwo prawne dla klientów i wsparcie merytoryczne innych członków zespołu kancelarii w obszarze prawa spółek i procesu inwestycyjnego (doradztwo dla funduszy inwestycyjnych lub holdingów prowadzących inwestycje kapitałowe w formie M&A, VC, PE, itp.),

  • redagowanie i negocjowanie umów dotyczących nabywania udziałów lub akcji w spółkach, w tym złożonych umów przedwstępnych nabycia udziałów/akcji, oraz umów wspólników/umów inwestycyjnych,

  • prowadzenie badania stanu prawnego spółek będących przedmiotem potencjalnych inwestycji,

  • możliwość rozwoju także w pokrewnych obszarach doradztwa prawnego zespołu prawa spółek, a w szczególności w obszarze prawa rynku kapitałowego.

Nasze wymagania

  • min. 2 lata doświadczenia w praktycznym stosowaniu prawa spółek (np. w kancelarii, spółce prawa handlowego), w szczególności w zakresie obsługi projektów inwestycyjnych w spółki (badania due diligence, negocjacje umów inwestycyjnych, umów wspólników, umów sprzedaży udziałów/akcji, itp.),

  • umiejętność obsługi programów pakietu MS Office oraz systemów informacji prawnej,

  • sumienność, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy pod presją czasu,

  • obowiązkowość i odpowiedzialność za powierzone zadania,

  • zdolności interpersonalne, umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane

  • znajomość języka angielskiego na poziomie C1, pozwalająca na swobodną pracę z dokumentami i komunikację z klientami,

  • tytuł radcy prawnego lub adwokata,

  • znajomość zagadnień z obszaru prawa rynku kapitałowego, w tym regulacji dotyczącej ASO NewConnect,

  • podstawowa wiedza z zakresu rachunkowości.

To oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie, w tym motywacyjne składniki wynagrodzenia,

  • możliwość świadczenia pracy częściowo zdalnie (tryb hybrydowy),

  • pracę w dobrze zorganizowanej, dynamicznie rozwijającej się firmie,

  • możliwość zdobycia wyjątkowego doświadczenia zawodowego i doskonalenia warsztatu prawniczego,

  • pracę przy unikalnych projektach, w tym w międzynarodowym środowisku prawnym, w Kancelarii regularnie nagradzanej w polskich i zagranicznych rankingach prawniczych,

  • przyjazną, partnerską atmosferę pracy,

  • dostępne benefity (multisport, opieka zdrowotna),

  • regularne szkolenia wewnętrzne, spotkania i wyjazdy integracyjne,

  • jasną ścieżkę rozwoju swojej kariery.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • spotkania integracyjne

Konieczny Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych, posiadająca biura w Krakowie i Warszawie, zatrudniająca blisko 40 prawników, specjalizująca się m.in. w zagadnieniach związanych z prawem nieruchomości, prawem umów i własności intelektualnej w sektorze IT i nowych technologii, prawem spółek i obsług inwestycji kapitałowych, ukierunkowana na obsługę klientów z zagranicy i Polski.

Przewiń do profilu firmy