Oferta pracy

prezes / członek zarządu - spółka giełdowa

Randstad Polska Sp. z o.o.O firmie

  • Łódź, łódzkie

  • Ogłoszenie wygasło 12 dni temu
  • Dyrektor

Dla jednego z naszych klientów, firmy z sektora przemysłowego poszukujemy osoby na stanowisko prezesa/członka zarządu. Nowy prezes powinien być zaznajomiony ze wszystkimi ważnymi aspektami planowania i realizacji rosnącej, średniej wielkości działalności produkcyjnej notowanej na GPW.

prezes / członek zarządu - spółka giełdowaNumer ref.: /654/03/2021/EC/69279

zadania

Do obowiązków Prezesa należy wyznaczanie celów krótko- i długoterminowych, przewodniczenie kadrom, zarządzanie budżetami, zapewnienie właściwej alokacji zasobów oraz zapewnienie, że wszystkie departamenty realizują swoje cele. Prezes jest odpowiedzialny za odpowiedzialność spółki przed akcjonariuszami oraz działa jako twarz spółki.

Prezes jest odpowiedzialny za tworzenie wartości interesariuszy, inwestorów, klientów, pracowników i właścicieli poprzez dostarczanie i wzrost ogólnej rentowności firmy i jej lepszych wyników, sprzedaży, EBITDA, zysku po opodatkowaniu i zwrotu z inwestycji zgodnie z wytycznymi jej spółki holdingowej oraz z misją korporacji, wartościami i zasadami. Osoba ta będzie odpowiedzialna za PR, relacje z akcjonariuszami, marketing, sprzedaż, finanse, operacje i obszar inżynierii.

Podstawowe obowiązki:

• Aktywny rozwój biznesu i kwestii związanych z giełdą

• Dbałość o dobre relacje z interesariuszami, inwestorami, klientami, dostawcami i innymi członkami organizacji stowarzyszonych

• Osiąganie celów i zadań jednostki biznesowej poprzez ustalenie planów, budżetów i kluczowych celów

• Spotkania z Członkami Zarządu i innymi kierownictwem w celu oceny kierunku działania firmy, opracowania krótko- i długoterminowych celów, planów i strategii oraz zapewnienia zgodności firmy z określoną misją

• Analiza budżetów i raportów finansowych

• Aktualizacja i rewizja planów zwiększenia rentowności i postępu firmy

• Tworzenie i utrzymywanie relacji ze społecznością i liderami branży oraz zachęcanie do inwestycji biznesowych

• Poszukiwanie partnerstw i możliwości inwestycyjnych oraz opiniowanie i doradztwo w zakresie kontraktów

• Współpraca z innymi firmami operacyjnymi wchodzącymi w skład całej Grupy w celu osiągnięcia celów korporacyjnych

Kluczowe aspekty

• Tworzenie wartości przedsiębiorstwa

• Wzrost sprzedaży i EBITDA

• Wzrost rentowności

• Efektywne zarządzanie marketingiem i sprzedażą, wzrost udziału w rynku

• Efektywne zarządzanie zasobami Spółki, ciągłe doskonalenie wartości dodanej

• Pozyskiwanie nowych inwestorów

oczekujemy

  • Warunek konieczny: Doświadczenie w zarządzaniu złożonymi strukturami firmy notowanej na giełdzie
  • Dużym atutem będzie doświadczenie w konsolidacji spółek
  • 8-10 lat doświadczenia w firmie produkcyjnej z sektora przemysłowego (mile widziane doświadczenie w szeroko pojętym przetwórstwie tworzyw sztucznych)
  • Wykształcenia wyższego (finanse, ekonomia, MBA - mile widziane)
  • Bardzo dobrej znajomości zagadnień giełdowych
  • Wiedzy finansowej i operacyjnej
  • Doskonałych umiejętności przywódczych, interpersonalnych i komunikacyjnych
  • Silnych umiejętności analitycznych, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów
  • Innowacyjnych zdolności motywacyjnych
  • Strategicznego myślenia, przedsiębiorczości
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego
  • Prawa jazdy kat. B (gotowości do podróży służbowych)

oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt B2B
  • Możliwość realnego wpływu na dalszy rozwój przedsiębiorstwa notowanego na giełdzie
  • Atrakcyjne wynagrodzenie + premia roczna zależna od wyników i osiąganych celów
  • Auto służbowe, opieka medyczna, ubezpieczenie
Agencja zatrudnienia – nr wpisu 47

Ogłoszenie archiwalne