Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Product Manager - Specjalista ds. Marketingu

ALCHEM GRUPA SP. Z O.O.

  • opolskie

    opolskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Gromadzenie wiedzy techniczno-handlowej na temat produktu, rynku, konkurencji, cen, trendów rynkowych, kanałów sprzedaży, zastosowań, terminów i warunków handlowych, gwarancji

  • Dobór portfolio produktowego i stworzenie atrakcyjnej oferty, w tym cenowej

  • Wprowadzanie na rynek nowych produktów

  • Ustalanie warunków handlowych (ceny, terminy, skonta, kursy walut, transport, gwarancje, montaż, inne)

  • Wspomaganie handlowców i przedstawicieli przy sprzedaży tych produktów

  • Porównania cenowe z konkurentami

  • Kontakty z dostawcami, umowy i ustalanie warunków gwarancji współpracy przy budżecie

  • Wypracowanie narzędzi do konkurowania i inicjowania promocji, rabatów przetargowych, reklamy itp.

  • Monitoring zobowiązań kontraktowych i realizacji założonych celów

  • Opracowywanie treści technicznych i marketingowych produktów na potrzeby systemu ERP, katalogu produktów oraz prezentacji oferty na stronie internetowej

  • Opracowywanie bazy produktów a w szczególności uzupełnianie, ujednolicanie, tłumaczenie i korygowanie danych, opisów i nazw

  • Weryfikowanie powiązań w strukturach grup i podgrup produktów a także budowanie zależności pomiędzy grupami i produktami wzajemnie

  • Weryfikowanie oferty firmy pod kątem aktualnego zapotrzebowania rynku w ramach wybranych grup produktów

  • Poszukiwanie nowych grup klientów i uzupełnianie informacji o dotychczasowych klientach

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: chemiczne, biologiczne, biotechnologiczne lub pokrewne

  • Bardzo dobra orientacja w wyposażeniu laboratoryjnym: sprzęcie, materiałach zużywalnych i odczynnikach poparta minimum rocznym doświadczeniem pracy w obszarze wyposażania laboratoriów chemicznych/ biologicznych/ biotechnologicznych lub pokrewnych

  • Umiejętność przygotowania szerokiej oferty handlowej

  • Bardzo dobra znajomość oferty konkurencji

  • Prawo jazdy kategorii B

  • Dobra znajomość pakietu MS Office

  • Dobra znajomość języka angielskiego

  • Samodzielność, systematyczność oraz dynamizm w działaniu

Mile widziane

  • Doświadczenie e -commerce

To oferujemy

  • Wynagrodzenie powiązane z osiągnięciami

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Narzędzia pracy niezbędne do realizacji powierzonych zadań (telefon, laptop)

  • Ciekawą, samodzielną pracę w firmie o ustabilizowanej pozycji na rynku

  • Szkolenia produktowe i sprzedażowe, w kraju i za granicą

  • Pakiet benefitów pozapłacowych: karta Multisport, dofinansowanie do wypoczynku

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • dofinansowanie wypoczynku

  • szkolenia produktowe i sprzedażowe

Wiodący dystrybutor na rynku polskim renomowanych producentów, aparatury laboratoryjnej oraz odczynników chemicznych.

Przewiń do profilu firmy