Logo Pracuj.pl

Product Manager - Specjalista ds. Marketingu

ALCHEM GRUPA SP. Z O.O.O firmie

  • świętokrzyskie
    świętokrzyskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Gromadzenie wiedzy techniczno-handlowej na temat produktu, rynku, konkurencji, cen, trendów rynkowych, kanałów sprzedaży, zastosowań, terminów i warunków handlowych, gwarancji
  • Dobór portfolio produktowego i stworzenie atrakcyjnej oferty, w tym cenowej
  • Wprowadzanie na rynek nowych produktów
  • Ustalanie warunków handlowych (ceny, terminy, skonta, kursy walut, transport, gwarancje, montaż, inne)
  • Wspomaganie handlowców i przedstawicieli przy sprzedaży tych produktów
  • Porównania cenowe z konkurentami
  • Kontakty z dostawcami, umowy i ustalanie warunków gwarancji współpracy przy budżecie
  • Wypracowanie narzędzi do konkurowania i inicjowania promocji, rabatów przetargowych, reklamy itp.
  • Monitoring zobowiązań kontraktowych i realizacji założonych celów
  • Opracowywanie treści technicznych i marketingowych produktów na potrzeby systemu ERP, katalogu produktów oraz prezentacji oferty na stronie internetowej
  • Opracowywanie bazy produktów a w szczególności uzupełnianie, ujednolicanie, tłumaczenie i korygowanie danych, opisów i nazw
  • Weryfikowanie powiązań w strukturach grup i podgrup produktów a także budowanie zależności pomiędzy grupami i produktami wzajemnie
  • Weryfikowanie oferty firmy pod kątem aktualnego zapotrzebowania rynku w ramach wybranych grup produktów
  • Poszukiwanie nowych grup klientów i uzupełnianie informacji o dotychczasowych klientach

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: chemiczne, biologiczne, biotechnologiczne lub pokrewne
  • Bardzo dobra orientacja w wyposażeniu laboratoryjnym: sprzęcie, materiałach zużywalnych i odczynnikach poparta minimum rocznym doświadczeniem pracy w obszarze wyposażania laboratoriów chemicznych/ biologicznych/ biotechnologicznych lub pokrewnych
  • Umiejętność przygotowania szerokiej oferty handlowej
  • Bardzo dobra znajomość oferty konkurencji
  • Prawo jazdy kategorii B
  • Dobra znajomość pakietu MS Office
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Samodzielność, systematyczność oraz dynamizm w działaniu

Mile widziane

  • Doświadczenie e -commerce

To oferujemy

  • Wynagrodzenie powiązane z osiągnięciami
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Narzędzia pracy niezbędne do realizacji powierzonych zadań (telefon, laptop)
  • Ciekawą, samodzielną pracę w firmie o ustabilizowanej pozycji na rynku
  • Szkolenia produktowe i sprzedażowe, w kraju i za granicą
  • Pakiet benefitów pozapłacowych: karta Multisport, dofinansowanie do wypoczynku

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • dofinansowanie wypoczynku
  • szkolenia produktowe i sprzedażowe

ALCHEM GRUPA SP. Z O.O.

Wiodący dystrybutor na rynku polskim renomowanych producentów, aparatury laboratoryjnej oraz odczynników chemicznych.

Product Manager - Specjalista ds. Marketingu, świętokrzyskie