Product Owner - Modelowanie Ryzyka Kredytowego (Risk Hub)

  • Warszawa, mazowieckie
  • Zajęcza 2b, 00-351 Warszawa, Polska pokaż mapę
  • Specjalista
  • 07.08.2019
  • Ważna jeszcze 13 dni (do 06.09.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Warszawa
    Numer referencyjny: /MB/RH/KG8964

    Szukamy Ciebie jeśli posiadasz:

    • Posiadasz wiedzę i praktyczne doświadczenie w pracy w zespole SCRUM-owym
    • Potrafisz stworzyć wizję produktu, by przynosił on jak największą wartość dla klienta
    • Masz duszę przedsiębiorcy i traktujesz każdy produkt jakby był Twoim
    • Potrafisz pracować z klientem i interesariuszami. Zrozumieć ich potrzeby i przekazać je do zespołu
    • Umiesz pracować z danymi i modelami, oraz wyciągać na ich podstawie konstruktywne wnioski
    • Posiadasz doświadczenie zawodowe w obszarze modelownia i / lub walidacji modeli ryzyka kredytowego, regulacyjnych (Basel / IRB, IFRS9) i / lub nieregulacyjnych (np. modele zatwierdzania kredytu)
    • Posiadasz wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ekonometria, metody ilościowe, statystyka, inne kierunki ścisłe)
    • Jesteś pozytywnie nastawiony/a do współpracy, pracy grupowej przy realizacji zadań w międzynarodowym środowisku
    • Posiadasz bardzo dobrą znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)

    Dodatkowo zapunktujesz za:

    • Doświadczenie w roli Product Ownera i pracy z Product Backlogiem
    • Bardzo dobre umiejętności analityczne i rozwiązywanie problemów
    • Umiejętności negocjacyjne
    • Znajomość regulacji (Basel, EBA, IFRS9)
    • Doświadczenie w projektach związanych z modelowaniem danych lub ryzykiem kredytowym
    • Doświadczenie w programowaniu statystycznym (np. Python, R, SAS)

    Jak pracujemy

    Departament Modelowania Ryzyka Finansowego to międzynarodowy zespół 80 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Nasze doświadczenie polega na opracowywaniu i zarządzaniu modelami ryzyka kredytowego, ALM i ryzyka operacyjnego. Aby dalej wzmacniać i rozwijać możliwości modelowania, ING zdecydowało się na utworzenie Centrum Ryzyka (Risk Hub) w Warszawie.

    Zespół będzie realizował działania w zakresie rozwoju modeli w całej GrupieING, ściśle współpracując przy międzynarodowych projektach z zespołami w Amsterdamie.   Nasza wiedza specjalistyczna dotyczy rozwoju i zarządzania ryzykiem rynkowym, ryzykiem kredytowym i ryzykiem handlowym oraz modelami rynków finansowych, przy użyciu najnowocześniejszych metod modelowania, narzędzi i technologii przetwarzania danych.

    Zespół ds. opracowywania modeli Risk Hub Warszawa realizuje działania modelowania dla modeli w ING, ściśle współpracując przy międzynarodowych projektach z zespołami w Amsterdamie. Opracowane modele ryzyka kredytowego są podstawą sukcesu ING i obejmują modele IRB i IFRS9 (PD, LGD, EAD) dla portfeli detalicznych i hurtowych, a także modele nieregulacyjne.   Podążamy zwinnie, pracując w wysoko wydajnych, samosterujących się zespołach, zwykle realizujących ambitne cele. Jesteśmy innowacyjną organizacją opierającą swoje działania na zaufaniu do ludzi, z którymi współpracujemy.

    umowa o pracę
    taki rodzaj umowy oferujemy
    9:00 - 17:00
    w tych godzinach pracujemy
    ul. Zajęcza 4, Warszawa
    tutaj mieści się nasze biuro

    Zakres obowiązków

    60%
      - Rozwijanie produktu i optymalizacja jego wartości w sposób empiryczny
         przy użyciu frameworku Scrum.

    30%
      - Bieżąca współpraca z interesariuszami

    10%
      - Raportowanie i tworzenie KPI

    Pozostałe wymagania

    • Umiejętności komunikacji i prezentacji,
    • zaawansowany poziom języka angielskiego (C1 lub wyższy)
    • Niezależne, kreatywne i aktywne nastawienie
    • Zainteresowani innowacjami
    W ING Tech Poland dbamy o:
    Nad Twoją rekrutacją czuwają:

    Prosimy o przesłanie CV wraz z dołączoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz z podanym numerem referencyjnym //MB/RH/KG8964 w temacie e-maila, za pomocą przycisku:

    Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

    Jeżeli w przyszłości, chciałbyś/chciałabyś brać udział w innych rekrutacjach prowadzonych przez ING Business Shared Services B.V. sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą w Katowicach, potrzebujemy Twojej dodatkowej zgody:  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia przyszłych rekrutacji.”

    W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 2 lat. Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.