Logo Pracuj.pl

Programista C++ (Linux Embedded)

Exorigo-Upos S.A.O firmie

  • Gliwice, śląskie
  • umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt B2B
  • pełny etat, część etatu
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna, praca zdalna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • pracodawca nie wymaga CV
  • rekrutacja zdalna
  • Запрошуємо працівників з України
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Exorigo-Upos S.A.

Bojkowska 35

Gliwice

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

Wymagane

  • C++

  • Linux

  • Boost

Mile widziane

  • Qt

  • Buildroot

  • Yocto

System operacyjny

O projekcie

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie robisz zakupy.

Nasz sprzęt i systemy pracują zarówno w ogólnopolskich sieciach handlowych jak i sklepach osiedlowych. W dziale R&D zajmujemy się m.in. pisaniem oprogramowania do drukarek fiskalnych. Tworzymy nowe funkcjonalności w oparciu o najnowsze technologie i systemy procesorowe. Programujemy w językach C++ systemach embedded (bare-metal i Linux), pracujemy w Scrumie.

To co nas odróżnia od innych to na pewno atmosfera - jesteśmy względnie małym zespołem, i każdy z członków zespołu ma wpływ na organizację pracy oraz narzędzia z których korzysta. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, omawiamy wspólnie rozwiązania, przez co uczymy się nowych rzeczy i mamy możliwość stałego rozwoju. U nas nie znajdziesz „klimatu korporacyjnego”. Fajne w naszej pracy jest to, że z jej efektów korzystają codziennie miliony ludzi.

Pracujemy zdalnie lub stacjonarnie w biurze w Gliwicach.

Twój zakres obowiązków

  • Budowanie spersonalizowanych obrazów systemu Linux
  • Projektowanie rozwiązań i rozwój aplikacji softwarowych w wewnętrznym Centrum R&D
  • Tworzenie dokumentacji wytwarzanego oprogramowania.

Nasze wymagania

  • Doświadczenie w języku C/C++ na platformie Linux embedded,
  • Wiedza z budowy i kompilacji kernela systemu Linux,
  • Wiedza z zakresu budowania/dodawania bibliotek i sterowników do systemu Linux,
  • Umiejętność budowania/konfiguracji narzędzi („toolchain”) do budowania i debugowania projektów w Linux,
  • Znajomość GCC oraz makefile/Cmake,
  • Umiejętność programowania obiektowego z użyciem wzorców projektowych,
  • Podstawy wiedzy z zakresu elektroniki,
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów,
  • Zdolność szybkiego uczenia się

  • Znajomość BuildRoot/Yocto,
  • Znajomość Qt,
  • Dobra znajomość systemu GIT,
  • Umiejętność programowania wielowątkowego
  • Znajomość zasad bezpieczeństwa w zakresie wytwarzania kodu,
  • Doświadczenie z metodologiami Agile.

Podział czasu pracy

60%

Programowanie C/C++

40%

prace rozwojowe systemu Linux

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

5

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • koncentrujesz się na jednym projekcie
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne
  • masz wpływ na produkt
  • tworzysz kod "od zera"
  • koncentrujesz się na rozwoju produktu
  • scrum

Skład zespołu

  • architekt
  • embedded developer
  • programista testów automatycznych
  • tester manualny
  • scrum master
  • analityk systemowy

Tak pracujemy nad projektem

  • code review
  • statyczna analiza kodu
  • wzorce projektowe
  • TDD
  • deployment na poziomie zespołu
  • wsparcie architekta / lidera technicznego
  • dokumentacja
  • narzędzia do trackowania zadań
  • testy funkcjonalne
  • testy jednostkowe
  • testy regresyjne
  • testy wydajnościowe
  • testy manualne

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • szkolenia wewnątrzfirmowe
  • szkolenia zewnętrzne
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Pracę w🏆TOP 3 Firma IT dla branży retail - ITwiz Best 100;
  • Praca z wykorzystaniem najnowszych technologii dla renomowanych Klientów
  • Stabilne zatrudnienie w firmie o dużym potencjale rozwojowym i dogodna forma zatrudnienia
  • Niekorporacyjna kultura pracy, elastyczność oraz szacunek i zaufanie do pracownika
  • Atrakcyjny pakiet opieki medycznej Luxmed - dla całej rodziny, łącznie z rodzicami
  • Karta Multisport, ubezpieczenie na życie oraz Pracowniczy Plan Kapitałowy (PPK)
  • Szkolenia, certyfikacje i transfer wiedzy
  • Partnerska atmosfera oraz otwarta komunikacja
  • Brak dress code’u
  • Bezpłatny parking dla pracowników w biurze w Gliwicach

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • preferencyjne pożyczki
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • napoje
  • parking dla pracowników
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne

Etapy rekrutacji

1

Analiza Twojego CV

2

Weryfikacja kompetencji technicznych

3

Video spotkanie z bezpośrednim przełożonym

4

Przedstawienie oferty współpracy. Witamy w Zespole!

Exorigo-Upos S.A. wraz Finture i Finture AI tworzy stabilną, polską grupą informatyczną o międzynarodowym zasięgu. Posiadamy własne oddziały m.in. w Rumunii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji, Ukrainie.

To zespół ponad 1000 ekspertów m.in. inżynierów, developerów, project managerów, architektów i analityków IT oraz pracowników serwisu. Nasza działalność koncentruje się od 20 lat na wsparciu branży retail.

Aktywnie wspieramy naszych klientów w cyfrowej transformacji i rozwoju e-commerce. Wśród klientów Exorigo-Upos można znaleźć m.in. jeden z największych marketplace w Europie Środkowo-Wschodniej, najbardziej znane w Polsce sieci super- i hipermarketów, podmioty z branży beauty, fashion, home decor, artykułów dla dzieci oraz sklepy typu convenience.

Zapewniamy również kompleksowe usługi IT dla branży logistycznej, bankowej, ubezpieczeniowej, finansowej, motoryzacyjnej i paliwowo-energetycznej.

Programista C++ (Linux Embedded), Bojkowska 35, Gliwice