Ta oferta pracy jest nieaktualna od 1328 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Programista C/C++

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2015-03-24

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Atende Software Sp. z  o.o. jest innowacyjną  spółką
    z grupy Kapitałowej Atende S.A., odpowiedzialną za tworzenie i rozwój oprogramowania przeznaczonego dla rynku multimedialnego, telekomunikacyjnego i sektora energetyki. Obecnie firma w związku z dynamicznym rozwojem swojej działalności poszukuje osób na stanowisko:

    PROGRAMISTA C/C++
    Dział R&D
    Miejsce pracy: Warszawa
    Nr ref.: PC++/04/15

    Opis stanowiska:

    Osoba  zatrudniona  na  tym  stanowisku  będzie  odpowiedzialna  za  rozwój  oprogramowania w zespole Działu Badań i Rozwoju zajmującym się tworzeniem oprogramowania związanego z kodowaniem multimediów i dystrybucją treści w sieciach telekomunikacyjnych. Dział Badań i Rozwoju odpowiada za tworzenie autorskiego, wysokowydajnego oprogramowania serwerowego będącego podstawą Systemu Dystrybucji Treści (redCDN), oprogramowania realizującego w sposób rozproszony kodowanie treści multimedialnych i ich przygotowanie do publikacji (redCoder), aplikacji realizujących transmisje na  żywo  (redStreamer), systemów  archiwizacji  i edycji  treści  live (NVR). W  Dziale  Badań
    i Rozwoju powstała efektywna implementacja rozproszonego archiwum, którego aktualny rozmiar przekracza petabajt (10^15 B). Dział realizuje ponadto wiele innych innowacyjnych projektów związanych z przetwarzaniem multimediów. Inne zespoły Działu Badań i Rozwoju realizują także systemy akwizycji danych pomiarowych na potrzeby systemów inteligentnego opomiarowania (Smart Grid).

    Wymagania:

    • bardzo dobra znajomość języków C, C++,
    • znajomość zagadnień z dziedziny architektury systemów komputerowych
      (w tym Assembler IA32),
    • umiejętności w zakresie programowania obiektowego, dekompozycji oraz algorytmiki,
    • dobra znajomość środowiska GNU/Linux,
    • znajomość środowiska MS Windows (w tym Visual Studio),
    • znajomość zagadnień sieciowych (w tym znajomość protokołów TCP/IP, HTTP),
    • bardzo dobra organizacja pracy i zdolności analityczne,
    • samodzielność, skrupulatność, terminowość,
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

    Mile widziane:

    • znajomość zagadnień związanych z kodowaniem multimediów (np. h.264, AAC, MPEG-2)
    • znajomość formatów multimedialnych (np. MPEG2-TS, MP4, FLV, HLS, Smooth Streaming)
    • doświadczenie z narzędziami do kodowania i multipleksowania multimediów (np. FFmpeg, x264, FAAC)
    • doświadczenie w implementacji modułów serwera HTTP (np. Apache, nginx)
    • doświadczenie w implementacji GUI (np. wxWidgets, Qt, GTK)
    • znajomość protokołów transmisji multimediów (np. RTSP, RTMP, RTP/UDP)
    • znajomość zagadnień związanych z kryptografią

    Oferujemy:

    • możliwość zdobycia unikatowego i ciekawego doświadczenia,
    • pracę pełną wyzwań technicznych,
    • atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
    • elastyczne godziny pracy,
    • bogaty pakiet socjalny zawierający prywatną opiekę medyczną, dofinansowaną kartę sportową i zajęcia z języka angielskiego,
    • przyjazną atmosferę pracy w ambitnym zespole.

    Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV wraz z podaniem numeru referencyjnego klikając:

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

    W dokumentach prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie  moich  danych  osobowych  dla  potrzeb  obecnego  jak
    i przyszłych procesów rekrutacji prowadzonych przez Atende Software Sp. z o.o. zgodnie
    z postanowieniami ustawy z  29  sierpnia  1997 r.  o  ochronie  danych  osobowych  (t.j. Dz.
    U. z 2002 r., nr. 101, poz. 926 ze zm.).