Ta oferta pracy jest nieaktualna od 121 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Programista FPGA i systemów Embedded

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 20.06.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Polska firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i wdrażaniem aplikacji oraz zaawansowanych urządzeń sieciowych poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa

    Opis stanowiska:

    Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie współuczestniczyć w projektowaniu, implementacji, uruchamianiu, testowaniu oraz dokumentowaniu projektów tworzonych w językach opisu sprzętu (HDL) z wykorzystaniem najnowocześniejszych układów FPGA.

    Planowany zakres obowiązków:

    • udział w planowaniu architektury i funkcjonalności oprogramowania wbudowanego przygotowywanego w językach opisu sprzętu HDL oraz C/C++,
    • projektowanie i programowanie w językach HDL modułów sprzętowych do obsługi: komunikacji z układami peryferyjnymi w systemach wbudowanych, protokołów komunikacji sieciowej, protokołów komunikacyjnych (USB 2.0, 3.0, RS 232, RS 485, SPI, I2C) algorytmów przetwarzania danych, algorytmów kryptograficznych,
    • implementacja sterowników modułów sprzętowych oraz oprogramowania układowego w języku C/C++,
    • uruchamianie i debugowanie implementowanych modułów i sterowników z wykorzystaniem płyt elektronicznych,
    • testowanie tworzonych modułów.

    Wymagania:

    • umiejętność programowania układów FPGA z wykorzystaniem języków opisu sprzętu: Verilog, VHDL,
    • umiejętność tworzenia wysokiej jakości kodów źródłowych, zgodnie z obowiązującymi standardami (m. in. system kontroli wersji, testy jednostkowe),
    • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej i wykorzystywanie jej podczas implementacji oprogramowania,
    • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

    Dodatkowym atutem będzie:

    • umiejętność programowania systemów wbudowanych z wykorzystaniem języka C/C++,
    • znajomość architektury najnowszych układów FPGA,
    • doświadczenie w implementacji sterowników dla interfejsów takich jak: SPI, I2C, UART,
    • znajomość zagadnień z zakresu protokołów sieciowych TCP/IP,
    • umiejętność pracy z prototypami płyt elektronicznych (przygotowanie i uruchamianie oprogramowania interfejsów na podstawie schematów elektrycznych płyt),
    • znajomość środowisk Quartus, Qsys, Model Sim, Verilator,
    • umiejętność realizacji podstawowych pomiarów sygnałów za pomocą oscyloskopu i multimetru,
    • znajomość zagadnień z dziedziny metodologii testowania i umiejętność projektowania testów dla tworzonego oprogramowania i modułów sprzętowych,
    • znajomość zagadnień z dziedziny kryptografii symetrycznej i asymetrycznej,
    • umiejętność przygotowywania dokumentacji w języku Latex,
    • umiejętność posługiwania się systemem kontroli wersji SVN,
    • wiedza z zakresu inżynierii oprogramowania.

    Oferujemy:

    • pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
    • udział w realizowanych przez firmę od etapu koncepcji do wdrożenia u klienta projektach badawczo - rozwojowych wykorzystujących autorskie, zaawansowane technologicznie rozwiązania z dziedziny elektroniki,
    • umowę o pracę,
    • szeroki zakres realizowanych projektów,
    • pracę w zespole profesjonalistów,
    • prywatną opiekę medyczną,
    • możliwość bezpłatnego korzystania z centrum sportowego znajdującego się obok siedziby firmy.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).”