Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Programista Java

Centralny Ośrodek Informatyki O firmie

  • Kraków, małopolskie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Praca zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Cyfryzacja jest strategicznym zadaniem państwa. Jej sensowny rozwój jest możliwy tylko wtedy, gdy państwo ma po swojej stronie kompetencje cyfrowe, odpowiedni zespół ekspertów oraz spójną strategię. My jesteśmy częścią tego zaplecza.

Centralny Ośrodek informatyki to centrum kompetencji, software house i instytucja publiczna w jednym. Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem specjalistów cyfrowych. Mamy ekspertów IT, projektujemy usługi i doświadczenie użytkownika, szkolimy, prowadzimy komunikację społeczną, zarządzamy projektami i zamówieniami publicznymi. Dzięki temu możemy realizować kluczowe w państwie projekty cyfrowe od A do Z.

Poszukujemy Programisty, który będzie brał udział w projektowaniu responsywnych i nowoczesnych aplikacji oraz tworzeniu oprogramowania zgodnie z przyjętą architekturą i wymaganą funkcjonalnością przy zachowaniu staranności i dbałości o jak najlepszą jakość powstającego produktu.

Zakres obowiązków

  • Wytwarzanie wydajnego, skalowanego oraz stabilnego oprogramowania,
  • Uczestnictwo w projektowaniu i wytwarzaniu nowych funkcjonalności pokrytych testami jednostkowymi oraz integracyjnymi,
  • Wsparcie w diagnozie problemów i optymalizacji działania produkcyjnego systemu,
  • Udział w optymalizacji procesu wytwarzania oprogramowania: Continous Integration, zapewnienie jakości, dobór technologii,
  • Praca zgodna z metodyką SCRUM,
  • Wykonywanie code review na pull-requestach,
  • Wsparcie dla procesu – git-flow,
  • Coaching w ramach małych zespołów oraz kierowanie małymi zespołami wytwórczymi (do 5 osób),
  • Wsparcie przy rozwoju środowisk CI / CD,
  • Aktywny udział w wewnątrz-zespołowej wymianie wiedzy.

Poszukiwane kompetencje

  • Znajomość Java 11,
  • Min. 3 lata doświadczenia w pracy na stanowisku programisty Java,
  • Znajomość zagadnień SOLID, TDD, GitFlow,
  • Znajomość i doświadczenie z technologiami:
    • Spring Framework,
    • JPA i/lub dowolną z bibliotek klasy ORM (Object-Relational Mapping) np. Hibernate
      relacyjną bazą danych SQL,
    • dowolnym z serwerów aplikacyjnych np. JBoss, WebLogic, GlassFish,
    • maven / gradle,
    • SOAP / REST / GraphQL,
    • top 10 podatności OWASP,
    • umiejętność konfiguracji środowiska CI (np. Jenkins),
    • znajomość narzędzi do konteneryzacji (docker),
    • bash,
    • liquibase / flyway,
    • bardzo dobra znajomość systemu wersjonowania GIT,
    • znajomość bibliotek wspierających testowanie np. Mockito, AssertJ, Arquillian, Spoc,
    • kafka,
    • wzorce projektowe i architektoniczne.

Oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • Praca w trybie zdalnym,
  • Udział w zróżnicowanych technicznie projektach,
  • Dostęp do najnowszych technologii,
  • Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników,
  • Dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie,
  • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój,
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji,
  • Dodatkowo: m.in. prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, wczasy pod gruszą.

Wyślij swoje CV za pomocą przycisku

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne