Logo Pracuj.pl

Programista Java

Apator Elkomtech SAO firmie

  • Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

System operacyjny

O projekcie

Nasza firma tworzy autorskie produkty, które są częścią systemów eksperckich. Pracujemy w niepowtarzalnej atmosferze. Nie jesteśmy korporacją. Razem wypracowujemy rozwiązania i mamy realny wpływ na kształt naszych produktów.

Jeżeli programowanie jest dla Ciebie czymś więcej, niż tylko zwykłą pracą, to mówimy właśnie o Tobie. Liczymy na realne wsparcie zarówno przy rozwijaniu istniejących aplikacji, jak też przy tworzeniu nowych rozwiązań.

Twój zakres obowiązków

  • Tworzenie niezawodnego oprogramowania według projektu i wymagań
  • Testowanie wytworzonego oprogramowania, wprowadzanie poprawek błędów
  • Konfigurowanie, diagnozowanie środowisk testowych i produkcyjnych
  • Szacowanie pracochłonności różnych zadań
  • Pisanie dokumentacji wypracowanego rozwiązania
  • Analiza potrzeb klienta

Nasze wymagania

  • Wykształcenie min. średnie (informatyczne lub pokrewne)
  • Bardzo dobra znajomość Java EE lub Spring
  • Min. 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Umiejętność tworzenia czytelnego kodu wraz z testami jednostkowymi, integracyjnymi i systemowymi
  • Znajomość relacyjnych baz danych
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na korzystanie z literatury technicznej
  • Języki programowania: Java (poziom zaawansowany)
  • Modelowanie danych: XML (poziom podstawowy)
  • Języki zapytań: SQL (średniozaawansowany)
  • Technologie: Spring (średniozaawansowany), Hibernate (średniozaawansowany) wzorce projektowe (podstawowy)
  • Platformy: WildFly(średniozaawansowany), Tomcat (średniozaawansowany)

Mile widziane

  • Języki programowania: JavaScript (średniozaawansowany)
  • Modelowanie danych: UML
  • Bazy danych: Oracle, MS SQL
  • Zagadnienia: współbieżność
  • Narzędzia: Eclipse / IntelliJ (średniozaawansowany), Maven (średniozaawansowany), Bamboo/Jenkins, Enterprise Architect, JSF / RichFaces
  • Technologie: JUnit (średniozaawansowany), JasperReports, HTTP, HTML, CSS, React, Docker, Vaadin, Elasticsearch, Keycloak, mikroserwisy, Android, QGIS
  • Repozytoria: GIT (GITLab), JIRA, Confluence, inne
  • Otwartość na nowe technologie
  • Chęć pracy w interdyscyplinarnym doświadczonym zespole programistycznym
  • Znajomość Scrum/Kanban
  • Tak jak my cenisz przeglądy kodu, testy jednostkowe i integracyjne
  • Otwartość na nowe kierunki rozwoju kariery zawodowej
  • Realny wpływ na wybór rozwiązania

To oferujemy

  • Pracę w młodym, zgranym i dynamicznym zespole
  • Pracę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii
  • Stabilne zatrudnienie
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Możliwość dalszego rozwoju i kształcenia zawodowego - nasz zespół zapewni szkolenia wprowadzające, przekaże wiedzę oraz będzie wsparciem w przypadku pojawienia się pytań lub wątpliwości
  • Elastyczne godziny pracy
  • Dobrą atmosferę w pracy, nastawienie na pracę w zespole, wzajemne wspieranie się i realizowanie wspólnych celów
  • Realny wpływ na rzeczywistość firmową
  • Pakiet socjalny (ZFŚS, karta Multisport, opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe)
  • Zatrudnienie na umowę o pracę lub też w formie B2B
  • Możliwość awansu
  • Wpływ na wytwarzane aplikacje
  • Rozwój w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy

Apator Elkomtech SA

Apator Elkomtech S.A. jest firmą, zajmującą się tworzeniem oprogramowania oraz wytwarzaniem urządzeń przeznaczonych do nadzoru przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej i gazu. Dostarczamy urządzenia telemechaniki i automatyki stacyjnej, systemy nadzoru pracy stacji elektroenergetycznej, systemy zdalnego nadzoru i sterowania siecią elektroenergetyczną i gazowniczą oraz jej zarządzania (systemy klasy SCADA, DMS, OMS).

Naszą misją jest tworzenie rozwiązań, które spełniają oczekiwania Klienta pod względem funkcjonalnym, jak też jakościowym. Naszymi klientami są m.in. ENEA, ENERGA, Tauron, PGE, PSE, PSG, GAZ-SYSTEM, PGNiG, EWE

Oddział w Poznaniu obsługuje część oferty Spółki związaną z segmentem gazu m.in. prowadzi rozwój, wsparcie i utrzymanie systemów telemetrii, ewidencji i nadzoru sieci gazowniczych dla największych spółek w tym sektorze w kraju. Oddział w Poznaniu zajmuje się także wytwarzaniem urządzeń i systemów przeznaczonych do monitorowania i zarządzania stanem ochrony katodowej obiektów m.in. gazociągów.

Programista Java, Poznań