Oferta pracy

Programista Java - Telekomunikacja R&D

Comarch SA

  • Gliwice

    Gliwice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 17 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • запрошуємо працівників з України
ukrainian-friendly-overlay
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

  • Git

O projekcie

Jeżeli jesteś pasjonatem nowych technologii i chcesz rozwijać swoje kompetencje programistyczne w obszarze telekomunikacji ta oferta jest dla Ciebie! Zostań częścią zespołu, który tworzy system OSS - wykorzystywany przez światowych liderów na rynku telekomunikacyjnym do zarządzania sieciami. Dzięki naszemu systemowi operator telekomunikacyjny jest w stanie przeprowadzić inwentaryzację urządzeń i połączeń sieciowych, aktywować usługi dla klientów oraz monitorować jakość i wydajność sieci.

Jako programista/-tka będziesz zaangażowany/-na w projekty, w których tworzymy bazowe komponenty wykorzystywane przez inne zespoły R&D do tworzenia funkcjonalnych modułów w systemie Comarch OSS Suite. Pracujemy w zespołach scrumowych, a w projektach wykorzystujemy narzędzia automatyzujące cały proces CI/CD. Stawiamy duży nacisk na jakość poprzez wdrożone bramki jakościowe (metryki jakościowe), testy automatyczne oraz obowiązkowe „review” kodu źródłowego przez członków zespołu.

Twój zakres obowiązków

  • Programowanie modułów aplikacji wykorzystywanych przez klientów wewnętrznych oraz zewnętrznych

  • Analiza wymagań biznesowych we współpracy z Product Ownerem

  • Tworzenie oprogramowania zgodnie z przyjętą architekturą i wymaganą funkcjonalnością przy zachowaniu staranności i dbałości o jak najwyższą jakość powstającego produktu (standard Clean Code)

  • Tworzenie i aktualizowanie dokumentacji technicznej systemu informatycznego

  • Inicjatywa w zakresie optymalizacji i poprawy jakości oprogramowania

  • Praca w zespole zgodnie z Agile/Scrum

  • Wykonywanie code review

  • Współpraca z innymi zespołami w ustalonym zakresie przy wdrażaniu nowych wersji systemu

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe informatyczne (informatyka lub pokrewne kierunki techniczne)

  • Bardzo dobra znajomość Javy SE 8 i 11, Maven, MicroProfile oraz Hibernate

  • Znajomość zagadnień OOP, SOLID, TDD

  • Umiejętność pisania testów jednostkowych (JUnit5, Mockito)

  • Znajomość: systemu kontroli wersji Git, procesów CI/CD, SQL

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

Mile widziane

  • Elastic Stack (Elasticsearch, Kibana, Beats & Logstash)

  • Apache Kafka, Keycloak, Quarkus oraz technologie Cloud: Kubernetes, Docker

  • JIRA, Jenkins, GitLab

To oferujemy

  • Zdobycie wiedzy merytorycznej na temat tworzenia profesjonalnego oprogramowania dla dużych operatorów telekomunikacyjnych

  • Możliwość zwiększenia kompetencji i doświadczenia zawodowego przy współpracy z najlepszymi specjalistami w sektorze telekomunikacyjnym

  • Różnorodne i ambitne projekty o charakterze międzynarodowym

  • Elastyczne godziny pracy i praca hybrydowa po okresie wdrożenia

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • program rekomendacji pracowników