Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Programista Python

ATENDE INDUSTRIES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

10 00014 000 brutto / mies.
  • ogłoszenie wygasło 3 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Ostrobramska 86

Praga-Południe

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Python

  • JavaScript

  • SQL

Mile widziane

  • C++

  • C

O projekcie

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny za tworzenie i rozwój oprogramowania aplikacyjnego dla platformy besmart.energy, przy czym zadania będą dotyczyć wszystkich warstw aplikacji – włącznie z interfejsem użytkownika. System służy do wspomagania inteligentnej energetyki, a Jego działanie bazuje na zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji do przewidywania i sterowania przepływem energii w ramach klastra. Tworzone oprogramowanie aplikacyjne będzie integrować w ramach spójnego systemu algorytmy sztucznej inteligencji wykorzystywane do predykcji zjawisk związanych rynkiem energii, rzeczywiste dane dotyczące sieci energetycznej oraz wysokorozdzielczy model prognozy pogody, tak by w rezultacie udostępnić wygodne narzędzie pozwalające na wizualizację danych oraz wsparcie decyzji odnośnie najważniejszych procesów związanych z utrzymaniem oraz autonomizacją mikrosieci (np. sterowanie źródłami i magazynami energii czy też planowanie zakupu i sprzedaży energii na Towarowej Giełdzie Energii).

Twój zakres obowiązków

  • opracowywanie algorytmów i komponentów systemu realizujących usługi przetwarzania i udostępniania danych pochodzących z wielu źródeł (bazy SQL, noSQL, aplikacje systemowe, serwisy zewnętrzne itp.),

  • tworzenie dedykowanych elementów UI i ich integracja z innymi warstwami aplikacji,

  • analiza i modelowanie danych przetwarzanych przez system,

  • integracja komponentów zrealizowanych w różnych technologiach w jeden spójny i wydajnie pracujący system.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe,

  • bardzo dobra znajomość Python i JavaScript,

  • dobra znajomość zagadnień związanych z bazami danych (SQL, noSQL, obiektowe),

  • minimum rok doświadczenia komercyjnego w projektach wykorzystujących podobne technologie,

  • bardzo dobra organizacja pracy, metodyczność, samodzielność i skrupulatność,

  • otwarty umysł, chęć nauki i rozwoju zawodowego.

  • doświadczenie w programowaniu systemów rozproszonych,

  • umiejętność programowania w językach C/C++.

To oferujemy

  • długofalową współpracę i możliwość wyboru formy zatrudnienia,

  • elastyczne godziny pracy,

  • pakiet benefitów zawierających, m.in. prywatną opiekę medyczną (Medicover), dofinansowaną kartę MultiSport oraz zajęcia językowe,

  • parking dla rowerów oraz samochodów (możliwość wynajęcia miejsca postojowego na parkingu strzeżonym),

  • budżet szkoleniowy,

  • samochód elektryczny BMWi3 do użytku pracowników,

  • brak dress code,

  • program poleceń pracowniczych,

  • wsparcie ze strony bardziej doświadczonych współpracowników,

  • przyjazną atmosferę i wygodne warunki pracy.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • spotkania integracyjne

  • służbowy samochód do użytku prywatnego

  • firmowa biblioteka

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • pikniki rodzinne

  • budżet szkoleniowy

Atende Industries zajmuje się rozwojem technologii dla Przemysłu 4.0, w tym chmury dla przemysłowego Internetu Rzeczy, której podstawą jest autorska baza danych typu NoSQL.

Pierwszym sektorem, w którym wdrażane są rozwiązania Atende Industries jest nowoczesna energetyka (Smart Grid). Stworzony przez Atende Industries system redGrid wykorzystywany jest w Energa-Operator w największym w Polsce projekcie AMI do zarządzania ponad milionem inteligentnych liczników energii. Ze względu na rozwój energetyki rozproszonej i obywatelskiej Atende Industries rozwija platformę besmart.energy (platforma dostępna w chmurze) służącą do zarządzania mikrosieciami i klastrami energii. Pracujemy również nad autorską platformą besmart.vision, służącą do zarządzania robotami współpracującymi (cobotami), dla nowoczesnych zakładów produkcyjnych.

Przewiń do profilu firmy

Wykorzystywane technologie:

  • Python (Flask, Celery),

  • JavaScript (JQuery, Vue.js,Velocity.js),

  • SQL, bazy noSQL operujące na szeregach czasowych.

W codziennej pracy wykorzystujemy m.in. narzędzia takie jak:

  • Jira,

  • Confluence,

  • Git,

  • Redmine,

  • Enterprise Architect,

  • Jenkins,

  • Grafana,

  • Slack.

Jak pracujemy:

  • Pracujemy w małych zespołach z dobrze określonym zakresem odpowiedzialności:

  • zespół wdrożeń i utrzymania,

  • zespół rozwoju aplikacji I,

  • zespół rozwoju aplikacji II.

  • W Dziale Rozwiązań Smart Grid zatrudniamy testerów oraz analityków realizujących zadania w różnych projektach.