Programista systemów wbudowanych w Centrum Technologii Bezzałogowych

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut LotnictwaO firmie

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Aleja Krakowska 110/114

Warszawa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Airbus czy Pratt & Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych i kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.

W związku z rozwojem zespołu naszego zespołu, poszukujemy najlepszych Kandydatów/ek na stanowisko:

Zadania:

  • projektowanie i rozwój oprogramowania na mikrokontroler sterujący maszyną bezzałogową oraz jej komponentami,
  • udział w krajowych oraz międzynarodowych projektach badawczych,
  • Tworzenie dokumentacji technicznej do oprogramowania wbudowanego.

Oczekiwania:

  • studia wyższe o kierunku inżynieria oprogramowania, elektronika, informatyka, robotyka lub pokrewne,
  • bardzo dobrej znajomości programowania w języku C/C++,
  • bardzo dobrej znajomości mikrokontrolerów STM32,
  • bardzo dobrej znajomości systemu czasu rzeczywistego FreeRTOS,
  • znajomości i obsługi czujników umożliwiających wyznaczanie pozycji i orientacji przestrzennej (żyroskopy, magnetometry, akcelerometry, odbiorniki GPS).
  • znajomości magistral CAN, RS485,
  • biegłości w czytaniu schematów elektronicznych,
  • znajomości algorytmów sterowania pracą autopilotów do statków bezzałogowych UAV np. Pixhawk tryb offboard,
  • znajomości algorytmów robotyki, automatyki, kontroli sterowania, PID, EKF oraz algorytmów przetwarzania sygnałów,
  • zainteresowania i biegłości w branży RC (autopiloty, statki wielowirnikowe, samoloty, helikoptery).

Mile widziane:

  • Znajomość systemu Linux w systemach Embedded.
  • Znajomość systemu Linux z poziomu użytkownika.

Oferujemy:

    • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
    • Dofinansowanie do wypoczynku
    • Dofinansowanie do świąt
    • Prywatna opieka medyczna
    • Grupowe ubezpieczenie na życie
    • Dofinansowanie do karty Multisport
    • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
    • Rowerownia
Pracodawca ma prawo do zakończenia rekrutacji we wcześniejszym terminie.

Ogłoszenie archiwalne