Oferta pracy

Project Management Engineer

Antal Engineering & Operations

  • dolnośląskie

    dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz
  • Szukamy wielu kandydatów
  • rekrutacja zdalna

Rekrutujemy dla

For Our Client, international company from automotive sector, located near Wroclaw, we are looking for:

Twój zakres obowiązków

  • accountable for creating, maintaining & communicating schedules & plans for all next generation battery solutions to ensure they meet safety, function, life, and cost targets

  • create and manage Gantt charts to track and communicate project progress

  • lead internal & cross functional teams to successfully complete projects

  • track project progress & report effectively on status, blockers &changes

  • develop & maintain effective communication channels to all stakeholders

  • develop systems & best practices for communication & change management

  • complete appropriate documentation & ensure accuracy of data across systems

  • drive product commercialization by working closely with product development team

  • provide technical guidance to solve engineering challenges across multiple domains of expertise

  • project management process and documentation set up

Wymagania pracodawcy

  • product development experience with joint development partners strongly preferred

  • eager to learn, adapt and contribute to challenging situations

  • results-oriented, creative, and resourceful, with the ability to prioritize and manage multiple projects

  • simultaneously and solve problems while maintaining attention to detail within budget and deadlines

  • exceptional interpersonal, oral, and written communication skills with the experience and ability to bring the mission and purpose to life, inspiring and motivating a diverse customer and investor community

  • strong organizational and planning skills

  • project Manager Professional (PMP) certified a plus

Pracodawca oferuje

  • opportunity to work in international environment

  • private medical care, life insurance, sharing the costs of foreign language classes

  • flexible working time

  • redeployment package

  • extra social benefits

Antal jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Biura w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki.

Zespół Antal Engineering & Operations specjalizuje się w rekrutacjach stałych, jak również rekrutuje specjalistów i menadżerów na zasadzie outsourcingu. Nasz obszar działalności to inżynieria, zarządzanie produkcją, jakością, łańcuchem dostaw, utrzymaniem ruchu, dział badań i rozwoju, zarządzanie rozwojem procesów, projektów i produktów zarówno na szczeblu lokalnym jak i w skali międzynarodowej. W skład dywizji wchodzą zespoły zajmujące się rekrutacją wysokiej klasy specjalistów, jak i menadżerów dla przemysłu: motoryzacyjnego, maszynowego, lotniczego, elektronicznego, wydobywczego, chemicznego, energetycznego, FMCG, jak również dla branży budowlanej i TSL.

Przewiń do profilu firmy