Oferta pracy

Project Management Expert (Project Manager)

Antal SSC/BPO

  • Gdynia

    Gdynia, pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • praca zdalna
  • Szukamy wielu kandydatów
    wakaty: 3
  • rekrutacja zdalna

Rekrutujemy dla

Are you satisfied with working on new projects? Are you not afraid of an intensely changing environment? This offer is for you. Join our Client as Project Management Expert or Project Manager and have a real impact on transformation goals. Share your resume with me [email protected]

Twój zakres obowiązków

  • leading small and medium-sized projects or being part of larger project teams from different areas and functions for EMEA

  • translating business requirements and business process design into functional specification

  • leading or contributing to the successful initiation, planning, design, execution, monitoring, controlling and closure of a project in line with the agreed timelines

  • evaluating and escalating risks and finding appropriate mitigation actions in a timely manner

  • communicating effectively with team members

  • reporting status of the project to senior management and stakeholders

  • preparing the organization for the upcoming changes

  • coordinating the implementation of processes for international partners, considering both business and legal requirements

Wymagania pracodawcy

  • University background in a field related to Project Management (an asset)

  • Fluency in English, both written and spoken

  • at least 1-2 years of experience in a project management environment or knowledge of formal project management techniques such as PMP/Prince2, Agile, SCRUM certification

  • experience in process transitions, , implementation of new tools, SAP implementation (SAP 4 HANA) - will be a huge advantage

  • process know-how in the areas of Supply Chain, Legal, Quality, Procurement, HR, Finance is valued

  • ability to adapt in a fast-paced environment with flexibility and result driven mindset

  • strong stakeholder management and communication skills

Mile widziane

  • stakeholder management

  • experience as a Project Manager of large-sized projects

Pracodawca oferuje

  • fully remote job or hybrid work if you prefer (the office is located in Gdansk)

  • Contract of employment and a full-time job

  • Life insurance

  • Luxmed VIP package

  • additional bonus for Christmas, holidays

  • Language classes (German and English)

  • Internal and external trainings

  • Internal workshops, volunteering and charity activities

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

Antal jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Biura w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki.

Zespół Antal SSC & BPO dedykowany jest procesom rekrutacji w centrach usług wspólnych oraz kompetencji technicznych lub menedżerskich, jak i projekty wolumenowe, polegające na budowaniu nowej struktury lub nowego zespołu w bardzo krótkim czasie. W skład dywizji Antal SSC & BPO wchodzą podzespoły specjalizujące się w rekrutacji na stanowiska: Finance & Accountancy, Banking Operations, Payroll/HR, Legal Operations, Customer Service / IT Helpdesk, Purchasing, Supply Chain.

Przewiń do profilu firmy