Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Radca prawny - aplikant

Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Spółka z o.o. (Spółka Grupy PKP PLK S.A.)

  • Poznań

    Poznań, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło 10 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • udzielanie porad i konsultacji prawnych;

  • opiniowanie i tworzenie projektów umów, dokumentów i wewnętrznych aktów prawnych regulujących funkcjonowanie Spółki;

  • bieżące wsparcie w obsłudze prawnej postępowań;

  • tworzenie roszczeń kontraktowych;

  • sporządzanie opinii prawnych, ekspertyz i analiz w sprawach nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz wskazywanie propozycji rozwiązania problemów prawnych;

  • zapewnienie poprawności formalnoprawnej projektów umów cywilnoprawnych, decyzji, porozumień, uzgodnień, pism i innych dokumentów;

  • sporządzanie i wnoszenie pozwów, wniosków i skarg oraz wnoszenie środków odwoławczych do sądów, urzędów i organów orzekających;

  • reprezentowanie Spółki w ramach zastępstwa procesowego;

  • obsługa przetargów, w tym również postępowań w ramach prawa zamówień publicznych, w tym analiza SIWZ;

  • obsługa posiedzeń Rady Nadzorczej i Zarządu Spółki;

  • rejestracja zmian korporacyjnych w Krajowym Rejestrze Sądowym;

  • sprawy z zakresu prawa pracy;

  • analiza postępowań przetargowych w ramach ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w tym przygotowywanie odwołania i reprezentowanie Spółki przed Krajową Izbą Odwoławczą;

  • przygotowywanie i negocjowanie umów w obrocie krajowym, w tym umów konsorcjów oraz innych dokumentów/ regulaminów wewnętrznych;

  • udział w pracach związanych z pozyskiwaniem dofinansowań unijnych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe prawnicze lub odbywanie aplikacji;

  • minimum 2-letnie doświadczenie;

  • doświadczenie w roszczeniach kontraktowych;

  • praktyczna wiedza z zakresu prawa pracy, handlowego, cywilnego, zamówień publicznych, kpa, gospodarki nieruchomościami;

  • biegła obsługa komputera (pakiet MS Office, Lex);

  • samodzielność, umiejętność podejmowania decyzji, zdolności interpersonalne i komunikacyjne;

  • odpowiedzialność, rzetelność i terminowość.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w grupie kapitałowej posiadającej ugruntowaną pozycję w Polsce;

  • szeroki wachlarz świadczeń socjalnych;

  • program sportowo – rekreacyjny i medyczny;

  • ulgi na przejazd koleją w Polsce i za granicą.