Oferta pracy

Radca Prawny

TAURON Polska Energia Spółka AkcyjnaO firmie

TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

Katowice Business Point

Katowice

Kim jesteśmy?

MegaMocna drużyna Grupy TAURON to 26 tys. pracowników.
Każdego dnia wkładamy moc energii, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo kilku milionom klientów. Jesteśmy jedną z największych grup energetycznych w kraju i działamy głównie na południu Polski.
Jesteśmy nastawieni na klienta, rozwój i innowacje.

Tworzymy ENERGETYKĘ JUTRA.

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Nasz potencjał stanowi energia elektryczna i gaz.

Obowiązki

  • Sporządzanie oraz opiniowanie pod względem formalnoprawnym projektów dokumentów, w tym oświadczeń woli i wiedzy składanych przez Spółkę
  • Sporządzanie opinii i informacji prawnych
  • Udzielanie porad prawnych
  • Udział w negocjacjach
  • Obsługa prawna projektów, w tym sporządzanie oraz opracowywanie dokumentów, udział w pracach zespołów projektowych dedykowanych do wybranych zagadnień
  • Zastępstwo procesowe oraz podejmowanie czynności w zakresie prowadzonych postępowań sądowych i egzekucyjnych

Wymagania

  • Uprawnienia zawodowe radcy prawnego lub adwokata
  • Min 3 lata doświadczenia zawodowego w pracy radcy prawnego lub adwokata w kancelarii prawnej lub dziale prawnym podmiotu prawnego lub organu administracji publicznej
  • Znajomość przepisów wielu dziedzin prawa, w tym prawa gospodarczego i handlowego, cywilnego i postępowania cywilnego, własności intelektualnej, rynku kapitałowego, budowlanego, zamówień publicznych, konkurencji, etc. i umiejętność ich łączenia oraz bardzo sprawnego poruszania się po nich w wieloaspektowych projektach
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodne czytanie i opiniowanie dokumentów (min. poziom B2)
  • Znajomość oprogramowani Microsoft Office
  • Biegła obsługa systemów informacji prawnej (LEX)
  • Czynne prawo jazdy kat. B
  • Wysokie umiejętności interpersonalne, w tym komunikacyjne
  • Zaangażowanie w realizację powierzonych zadań
  • Orientacja na klienta
  • Dokładność
  • Umiejętność myślenia analitycznego
  • Świadomość biznesowa
  • Samodzielność
  • Umiejętność pracy pod presją czasu oraz wykonywania równolegle wielu różnorodnych zadań o różnym stopniu skomplikowania i trudności

Mile widziane

  • Min. 5 lat doświadczenia zawodowego w pracy radcy prawnego lub adwokata
  • Studia podyplomowe poszerzające wiedzę w przydatnej w obsłudze prawnej projektów dziedzinie prawa
  • Doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw z sektora energetycznego
  • Biegła znajomość j. angielskiego prawniczego i terminologii z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i handlowego,w tym stosowanej w dokumentacji transakcji fuzji i przejęć
  • Doświadczenie w procesach fuzji i przejęć, w tym w tworzeniu i negocjowaniu dokumentacji transakcji w ramach procesów akwizycyjnych, a także przeprowadzaniu badań prawnych i dbaniu o wszelkie aspekty transakcji, w tym z zakresu relacji inwestorskich
  • Doświadczenie w obsłudze procesów/projektów inwestycyjnych, w tym budowlanych
  • Doświadczenie w procesach reorganizacji i restrukturyzacji spółek i innych podmiotów gospodarczych
  • Znajomość przepisów prawa krajowego i wspólnotowego dot. funkcjonowania przedsiębiorstw energetycznych
  • Doświadczenie w zakresie zastępstwa procesowego w postępowaniach przed sądami (także arbitraż), a także przed KNF, UOKiK, SOKiK

Oferujemy

  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • Program
    wdrożeniowy
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie
    na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Dofinansowanie
    do wypoczynku
  • Karta
    Multisport
  • Udogodnienia dla rodziców oraz przyszłych mam

Oferta różni się w zależności od Spółki/lokalizacji.

Sprawdź podczas rozmowy rekrutacyjnej, co jeszcze możemy Ci zaoferować.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Kontakt do Rekrutera Patrycja: 516 116 127

Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną dotyczącą procesu rekrutacji pod adresem www.tauron.pl/rodo/rodo-klauzula-rekrutacja-tpe-centrala

Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Spółka: TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

Lokalizacja: Katowice Oddział Centrala

Nr ref.: TPE/2021/03/07

Ogłoszenie archiwalne