Ta oferta pracy jest nieaktualna od 253 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Redaktor inicjujący czasopism UŁ

  • Łódź, łódzkie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 10.10.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Uniwersytet Łódzki

    Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

    Miejsce pracy: Łódź
    Region: łódzkie

    Zakres obowiązków

    • stała współpraca z redakcjami czasopism,
    • analiza potrzeb czasopism odnośnie do punktacji i parametryzacji,
    • inicjowanie i koordynowanie współpracy z platformami/bazami dystrybucji/udostępniania treści czasopism, w tym z Repozytorium UŁ,
    • zarządzanie procesem zawierania umów autorskich i prowadzenia dokumentacji wydań papierowych i cyfrowych,
    • tworzenie planu wydawniczego i ogólnouczelnianego budżetu wydań czasopism na dany rok w zakresie form cyfrowych i drukowanych oraz nadzór nad jego terminową realizacją,
    • przyjmowanie prac i przekazywanie do Działu Realizacji Produkcji Wydawniczej zgodnie z przyjętymi procedurami – odpowiedzialność za kompletność i jakość przyjętego od autora i przekazywanego materiału,
    • współpraca z Działem Realizacji Produkcji Wydawniczej na wszystkich etapach produkcji tytułów,
    • prowadzenie dokumentacji dotyczącej powołań redakcji czasopism, zeszytów i serii naukowych,
    • udział w innych projektach i wykonywanie prac zleconych przez dyrektora Wydawnictwa.

    Oczekiwania wobec kandydatów

    • wyższe wykształcenie kierunkowe
    • doświadczenie zawodowe związane z pracą w wydawnictwie: znajomość etapów procesu wydawniczego
    • znajomość zasad redakcji publikacji naukowych
    • wiedza o rynku publikacji z zakresu ww. nauk lub umiejętność wskazania źródeł pozyskania takich informacji
    • wiedza o kanałach dystrybucji publikacji akademickich
    • znajomość języka angielskiego na poziomie średnim

    Oferujemy stabilną i bardzo ciekawą pracę w środowisku naukowym Uniwersytetu Łódzkiego.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez  Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego z siedzibą w  Łodzi  zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”.

    Informujemy, że Administratorem danych jest Uniwersytet Łódzki z siedzibą w Łodzi przy ul. Narutowicza 68. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.