Oferta pracy

redaktor/ka prowadzący/a

Dom Wydawniczy Znak

  • Kraków

    Kraków, małopolskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • samodzielnie opracowuje i wdraża projekty wydawnicze;

  • czuwa, by proces wydawniczy przebiegał sprawnie, a w sytuacjach wyjątkowych wykazuje się kreatywnością, refleksem i zimną krwią;

  • pisze i redaguje teksty – koresponduje z autorami, grafikami, a czasem z dziennikarzami z drugiego końca świata;

  • dba o relacje z autorami i zespołem, kreując ostateczny kształt książki – od makiety po okładkę;

  • czuwa nad dobrymi relacjami z agentami, czyli nie straszne jej jest czytanie umów.

Nasze wymagania

  • prawdziwej pasji do książek i literatury;

  • doskonała znajomość polszczyzny i lekkim piórze;

  • znajomość trendów wydawniczych;

  • umiejętność redagowania tekstów oraz predyspozycje copywriterskie;

  • wyczucie estetyczne nakierowane na odbiorcę;

  • doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu projektów, mile widziane wydawnicze;

  • ponadprzeciętne zdolności komunikacyjne;

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego, mile widziane również inne języki.

To oferujemy

  • długofalową współpracę – dajemy możliwość uczestnictwa w ciekawych i złożonych projektach;

  • możliwość rozwoju kompetencji oraz zdobywania nowych doświadczeń – szkolenia i warsztaty dostosowujemy do indywidualnych potrzeb;

  • pracę w firmie mającej pozycję lidera w swojej branży – istniejemy już 60 lat i ciągle mamy dużo do zrobienia;

  • dużo ciekawych książek do przeczytania – tworzenie ich jest naszą pasją;

  • biura w centrum Krakowa z Wisłą tuż za oknem – wszędzie mamy blisko;

  • prywatną opiekę medyczną i kartę Multisport – dbamy o zdrowie i dobrą kondycję.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • parking dla pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • karta lunchpass

Zachęcamy do aplikowania. Prosimy o przesłanie CV oraz wykonanie zadania rekrutacyjnego.

Prosimy o wybranie dowolnej książki, którą Pan/Pani przeczytał(a) w ostatnim czasie i zaproponowanie do niej nowej notki oraz opisanie, jak mogłaby wyglądać okładka. Proszę wziąć pod uwagę potencjał komercyjny książki i jej grupę odbiorców. Przy opisie okładki prosimy o wskazanie pokrewnych tytułów, może się Pan(i) posiłkować wybranymi przez siebie ilustracjami lub zdjęciami. Swój wybór proszę uzasadnić.

Wybrana książka nie musi być wydana po polsku i nie musi być to nowość. Proszę wyobrazić sobie, że ma Pan(i) zdecydować, jak będzie wyglądało nowe/pierwsze wydanie wybranej książki w Polsce i musi zaprezentować swój pomysł na kolegium redakcyjnym.

Forma prezentacji: dowolna.

Chcesz pracować z najlepszymi polskimi autorami i autorkami?

Chcesz wydawać ciekawe książki i patrzeć, jak lądują na szczytach list bestsellerów?

Chcesz jako pierwsza/y czytać najważniejsze książki, jakie ukazują się na świecie?

Chcesz kreować nowe trendy i mieć wpływ na to, co czytają Polacy?

Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco, to mamy dla Ciebie ciekawe miejsce do pracy i do rozwoju.

Przewiń do profilu firmy