Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Redaktor prowadzący w Wydawnictwie Ossolineum

Zakład Narodowy im. OssolińskichO firmie

  • Szewska 37
    Wrocław, dolnośląskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Szewska 37

Wrocław

Opis stanowiska:

Obowiązkiem osoby zatrudnionej na stanowisku będzie koordynowanie prac nad publikacjami propagującymi działalność Zakładu Narodowego im. Ossolińskich oraz nad wybranymi książkami z innych serii, w szczególności:

  • przygotowywanie kalkulacji książek włączonych do planu wydawniczego
  • kontaktowanie się z autorami, negocjowanie i przygotowywanie umów autorskich
  • przygotowywanie umów i wniosków dotacyjnych na wybrane książki
  • zlecanie prac recenzentom i innym osobom pracującym nad książką
  • weryfikacja zleconych prac pod względem jakości, terminowości i zgodności z harmonogramem wydawniczym
  • przygotowywanie materiałów informacyjnych i promocyjnych na temat książek i współpraca z osobami odpowiedzialnymi za promocję Wydawnictwa
  • prowadzenie dokumentacji niezbędnej do rozliczenia dotacji oraz współpraca z działem księgowości przy rozliczaniu dotacji
  • nadzór nad przygotowywaniem elektronicznych wersji książek
  • współpraca z innymi działami Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, udział w kolegiach redakcyjnych.

Ponadto:

  • zapoznawanie się z propozycjami wydawniczymi, przygotowywanie recenzji wewnętrznych, korespondencja z autorami
  • udział w kolegiach redakcyjnych
  • udział w targach książki, spotkaniach autorskich i innych wydarzeniach związanych z działalnością wydawniczą
  • opieka nad stażystami (zlecanie im pracy oraz jej weryfikacja).

Od kandydatów oczekujemy:

  • wyższego wykształcenia humanistycznego
  • znajomości literatury polskiej i światowej
  • wzorowej polszczyzny
  • znajomości zasad edycji tekstu
  • znajomości etapów pracy nad książką oraz programów komputerowych używanych w wydawnictwie (przede wszystkim pakietu MS Office)
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • bardzo dobrej organizacji pracy, umiejętności pracy w zespole
  • wiarygodności, komunikatywności i elastyczności.

Oferujemy:

  • pracę w cenionym wydawnictwie, o bogatej historii
  • współpracę z doświadczonym zespołem
  • wynagrodzenie stosowne do czasu pracy i zakresu obowiązków
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i stabilność zatrudnienia
  • świadczenia socjalne
  • możliwość rozwoju zawodowego i awansu.

Listy motywacyjne wraz z CV przyjmujemy do 28 lutego 2021 roku pod adresem: [email protected] W temacie wiadomości prosimy o wpisanie: „Specjalista do spraw produkcji książek”, a w CV o zawarcie klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych dla potrzeb procesu rekrutacji, określonych w Polityce Informacyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich dostępnej pod adresem: https://bip.ossolineum.pl/wp-content/uploads/2018/06/Polityka-informacyjna-ZNiO.pdf.

Dane osobowe kandydatów przetwarzane będą zgodnie z zapisami Polityki Informacyjnej ZNiO. O terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie. Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne