Oferta pracy

Risk Expert

Allegro.pl sp. z o.o.O firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert

Twój zakres obowiązków

  • Będziesz monitorować, analizować i raportować poziomy ryzyka na portfelu oraz identyfikować potencjalne zagrożenia i szanse poprzez: budowanie i rozwój narzędzi monitorowania i raportowania ryzyka - pulpitów i raportów, proponowanie mitygantów/zmian krótko- i długoterminowych w procesach zarządzania bieżącym ryzykiem portfelowym, przygotowywanie rekomendacji dla testów i eksperymentów kredytowych

  • Zajmiesz się analizą danych pochodzących z procesu kredytowego oraz windykacji, przygotowaniem i wdrażaniem rekomendacji oraz współpracą z zespołem odpowiedzialnym za modele ML dla obszaru windykacji

  • Przygotujesz materiały do regularnych przeglądów portfelowych

  • Będziesz współpracować z zespołami analitycznymi, machine learningowymi oraz technologicznymi nad rozwojem stosu technologicznego ryzyka, których celem będzie zdefiniowanie, opisanie, przegląd wymagań biznesowych pod stos technologiczny ryzyka-

Nasze wymagania

  • Minimum 1 rok doświadczenia w konsultingu lub instytucji finansowej w obszarze zarządzania ryzykiem kredytowym

  • Rozumienie biznesu kredytowego klienta detalicznego, w szczególności consumer finance i oraz obszar windykacji

  • Praktyczne umiejętności pracy z danymi i chęć dalszego ich pogłębiania (bardzo dobrze znają SQL, mile widziane Python lub R)

  • Znajomość w praktyce narzędzia dashboarowe (Tableau, PowerBI, inne)

  • Umiejętność definiować hipotezy, projektować testy badawcze na potrzeby optymalizacji procesów kredytowych oraz odzyskiwania należności

  • Umiejętność przygotowywania wymagań biznesowych dla projektowanych zmian w systemach

  • Atutem będzie znajomość specyfiki kanałów cyfrowych lub obszaru anti-fraud

To oferujemy

  • Sprawdź sam/a(https://allegro.tech/booklet.pdf), a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • brak dress code’u

  • strefa relaksu

  • dodatkowe świadczenia socjalne

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz współtworzyć jeden z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych projektów fin-techowych

  • Zapewniamy szeroki wachlarz narzędzi oraz technologii wspierających pracę w obszarze przetwarzania danych, modelowania, analizy ryzyka (GIT, DVC, PyCharm, Data Grip, Visual Studio Code, Zeppelin, Slack, PySpark, Snowflake, GCP Bigquery, Composer, Dataflow, Airflow oraz Tableau)

  • Stosujemy nowatorskie podejścia do analizowania potencjału rynku oraz szacowania oczekiwanego ryzyka, korzystamy z dużych wolumenów alternatywnych danych do oceny ryzyka kredytowego

  • Jesteśmy otwarci na Twoje sugestie w zakresie implementacji autorskich rozwiązań dla modelowania i analizy ryzyka