Samodzielny Księgowy (polska księgowość)

DFDS Polska Sp z o.o.

  • Roosevelta 18, Jeżyce, Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna
  • запрошуємо працівників з України
ukrainian-friendly-overlay
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Roosevelta 18

Jeżyce

Poznań

Twój zakres obowiązków

Cel stanowiska to samodzielne prowadzenie rachunkowości spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami, sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości i prawem podatkowym, sporządzanie raportów i analiz dla zarządu spółki oraz wykonywanie czynności związanych z bieżącą ewidencją zdarzeń gospodarczych, a także zamknięcie miesiąca i roku.

Zadania dla Ciebie:

• pełna obsługa ksiąg rachunkowych / nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości i przepisami prawa podatkowego

• sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z UoR oraz zgodnie z wymogami grupowymi (IFRS)

• kalkulacja podatku odroczonego

• sporządzanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT, WHT)

• raportowanie schematów podatkowych

• kontrola prawidłowości operacji księgowych i finansowych

• weryfikacja i uzgodnienie VAT naliczonego oraz należnego, sporządzanie deklaracji VAT

• kontakt z urzędami, audytorami, bankami itp.

• udział w przygotowywaniu budżetu dla spółki

• rozliczanie kosztów spółki na podstawie przyjętego recharge modelu

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (Finanse, Rachunkowość, Ekonomia)

  • kilkuletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Samodzielnego Księgowego

  • znajomość ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług oraz przepisów wykonawczych

  • znajomość przepisów dotyczących ewidencji środków trwałych, rozliczania inwentaryzacji materiałowych

  • zdolność analitycznego myślenia i efektywnego rozwiązywania problemów

  • umiejętność pracy pod presją czasu

  • dobra znajomość Excela

  • znajomość języka angielskiego umożliwiającego swobodna komunikację

To oferujemy

  • Nasza wyjątkowa, skandynawska kultura pracy - wiemy, jak budować przyjazne, otwarte miejsce pracy, z fantastycznymi ludźmi, szanującymi się nawzajem, którzy zawsze służą pomocą i lubią ze sobą pracować

  • Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym - szanujemy Twój czas - zapewniamy elastyczne godziny pracy, możesz zaczynać dzień między 8:00 a 9:15, skorzystać z 30 minut przerwy w ciągu dnia. Obecnie pracujemy w modelu hybrydowym – 2 dni z biura, 3 dni home-office

  • Doskonała lokalizacja naszego biura - jesteśmy w samym sercu Poznania - Rondo Kaponiera - do biura bez problemu dostaniesz się z każdego miejsca!

  • Atrakcyjny pakiet socjalny - możesz skorzystać z prywatnej opieki medycznej - pakiet premium, Multisport, MyBenefit oraz ubezpieczenia grupowego

  • Zawsze coś się dzieje! - lubimy spędzać razem czas, organizujemy integracje zespołowe (raz w miesiącu), imprezy rodzinne i sportowe, włączamy się również w akcje charytatywne

  • Dbamy o Twój rozwój! - dajemy Ci możliwość rozwoju w trakcie naszych wewnętrznych szkoleń i programów rozwojowych, zapewniamy dofinansowania kursów, i szkoleń zewnętrznych, możesz również dołączyć do bezpłatnych lekcji języka angielskiego i niemieckiego (1,5h raz w tygodniu), możesz także budować swoją karierę w dowolnym dziale w naszej firmie

  • Unikatowy benefit - możesz podróżować bezpłatnie naszymi promami!

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • opieka stomatologiczna

  • firmowa drużyna sportowa

  • kawa / herbata

  • strefa relaksu

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • karty przedpłacone

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • pikniki rodzinne

DFDS is Europe’s largest and the most reliable integrated shipping and logistics company with more than 10,000+ employees in 22 countries. We have quite a long history to share - the company was founded in 1866 and is headquartered in Copenhagen.

In 2013, one of DFDS branch - DFDS Polska was established in Poznan as the group’s finance and accounting Shared Service Centre. Our Poznan office now employs approx. 400 staff and covers Accounts Receivable, Accounts Payable and General Ledger functions in 20 European countries as well as specialist areas in Indirect Taxation, Master Data, Business Intelligence & Analytics, Continuous Improvement and Customs & Compliance.

We have a unique Scandinavian work culture and we develop to be the best organization to work in. Together we achieved a lot of success and one of them took place in 2017, when DFDS Polska was named the winner of the ABSL Business Leader in Business Excellence Diamond Award.

Przewiń do profilu firmy