Ta oferta pracy jest nieaktualna od 12 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Rzecznik Prasowy

  • Sopot, pomorskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 07.09.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Aktualnie do pracy w Biurze Komunikacji
    poszukujemy kondydatów na stanowisko:
    Miejsce pracy: Sopot
    Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 5 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

    Grupie zaufały 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

    Główne zadania na stanowisku:

    • budowanie wraz z Dyrektorem Biura Komunikacji strategii, komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej oraz realizowanie zadań mających na celu kształtowanie pozytywnego wizerunku Spółki,
    • identyfikowanie i kształtowanie relacji z wybitnymi autorytetami w obszarze finansów i ubezpieczeń, z przedstawicielami mediów, władz, instytucji, społeczności lokalnej,
    • określanie najlepszych sposobów dotarcia oraz metod przekazu informacji do kluczowych odbiorców komunikacji o Spółce,
    • regularne przygotowywanie materiałów informacyjnych i komunikatów prasowych na temat Spółki,
    • wyszukiwanie możliwości prezentowania w przestrzeni medialnej osiągnięć i sukcesów Spółki,
    • realizacja wewnętrznych i zewnętrznych kampanii komunikacyjnych,
    • udział w dedykowanych wydarzeniach biznesowych w celu dzielenia się misją Spółki, jej osiągnięciami i sukcesami,
    • organizowanie konferencji,
    • współpraca z firmami zewnętrznymi realizującymi usługi z zakresu PR i marketingu,
    • monitoring i kontrola mediów,
    • identyfikowanie ważnych inicjatyw wewnątrz firmy mających wpływ na wizerunek Spółki,
    • angażowanie kadry menedżerskiej Spółki w przygotowywanie materiałów i komunikatów dla klientów,
    • doradztwo kadrze menadżerskiej Grupy ERGO Hestia w zakresie komunikacji,
    • zarządzanie informacją w sytuacji kryzysowej,
    • koordynacja działań komunikacyjnych z osobami odpowiedzialnymi za komunikację w Grupie ERGO i Munich Re.

    Od Kandydatów oczekujemy:

    • doskonałych kompetencji komunikacyjnych, przywiązywania szczególnej wagi do poprawności językowej w materiałach i wypowiedziach, łatwości tworzenia komunikatów pisemnych i wypowiedzi słownych oraz bycia purystą językowym,
    • wyjątkowych umiejętności prezentacji, budowania kontaktu z partnerami w ramach Spółki oraz budowania relacji z dziennikarzami,
    • znajomości środowiska prasy i mediów oraz umiejętności budowania relacji w tym środowisku, umiejętności wpływania na budowany na rynku przekaz i wizerunek Spółki,
    • doświadczenia w pisaniu artykułów, redagowaniu tekstów, przeprowadzaniu wywiadów, swobody wystąpień medialnych oraz kontaktu z dziennikarzami,
    • doskonałej umiejętności posługiwania się dostępnymi narzędziami do tworzenia i edycji tekstów oraz prezentacji, rozumienia i znajomości zasad pracy przed kamerą oraz w radiu,
    • bycia bezkompromisowym w zakresie jakości przygotowywanych materiałów, dokładności i profesjonalizmu jako cech definiujących styl pracy,
    • rozumienia biznesu finansów i ubezpieczeń, swobodnego poruszania się w świecie wskaźników biznesowych, bycia partnerem w dyskusji z wymagającym dziennikarzem, klientem oraz menedżerem Spółki,
    • znajomości rynku i produktów ubezpieczeniowych, znajomości i rozumienia branży ubezpieczeń w Polsce i jej wyzwań,
    • zorganizowania i skoncentrowania na celu działania,
    • pasji do świata biznesu, mediów, technologii, kultury zarówno w Polsce jak i na świecie,
    • swobodnej komunikacji w języku angielskim,
    • prezentowania wysokich standardów etycznych.

    Oferujemy:

    Grupę ERGO Hestia tworzą ludzie szczególnie zaangażowani w misję Spółki. Osoba na tym stanowisku będzie miała szansę pracy w organizacji o najwyższych standardach pracy, skoncentrowanej w najwyższym stopniu na jej klientach i budowaniu najnowocześniejszych rozwiązań biznesowych i technologicznych na rynku.

    Zainteresowanych Kandydatów spełniających powyższe kryteria prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego dostępnego po kliknięciu w poniższy przycisk „Aplikuj”.
    Aktualnie do pracy w Biurze Komunikacji poszukujemy kandydatów na stanowisko: