Sales Director

SIGEN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  • Gliwice

    Gliwice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • dyrektor
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

W zakresie rozwoju i pozyskiwania nowych klientów

• Prowadzenie rozpoznania rynku wraz z analizą wniosków dla obecnych i nowych obszarów sprzedaży oraz potencjalnych klientów.

• opracowanie koncepcji i planów oraz ich realizacja.

• Przygotowywanie ofert i negocjowanie warunków handlowych. Finalizacja transakcji sprzedaży oraz umów długoterminowych w ramach udzielonych pełnomocnictw.

• Analiza rentowności produktów i klientów, podejmowanie działań mających na celu podnoszenie rentowności.

• Monitorowanie działań konkurencji wraz z kontrolowaniem cen.

W zakresie planowania i realizacji planów sprzedaży służących realizacji celów

• Uczestnictwo w tworzeniu nowych koncepcji działań sprzedażowych, opracowywanie strategii i planów sprzedaży oraz ich realizacja przy pomocy podległych pracowników.

• Analiza przebiegu realizacji planów sprzedaży i podejmowanie działań korygujących, przyczyniających się do wykonania planów, które służą osiąganiu celów.

• Inicjacja możliwości wytwórczych dla nowych produktów.

• Analiza sprzedaży i marżowości produktów oraz rekomendacja korekt w sposobie ich realizacji i korekt warunków współpracy z klientami dla podnoszenia marży.

• Prezentacja wniosków z w/w analiz w formie raportu.

W zakresie współpracy z klientami

• Utrzymywanie kontaktów handlowych i budowanie relacji z kluczowymi klientami.

• Nadzór nad obsługą klienta i budowanie relacji z klientami przez podległy personel, w tym obsługa procesu od zamówienia do płatności.

• Współdziałanie i wspieranie procesu windykacji należności.

• Realizacja obsługi reklamacji i komunikacji z klientami zgłaszającymi uwagi.

W zakresie zarządzania podległym zespołem pracowników m.in.:

• Raportowanie realizacji celów i planów oraz dostosowywanie ich do bieżących potrzeb firmy.

• Identyfikacja i analiza zagrożenia oraz ryzyka na drodze do osiągania celów i realizacji planów , a następnie planowanie oraz podejmowanie działań zaradczych.

Nasze wymagania

  • Doświadczenie sprzedażowe w środowisku międzynarodowym.

  • Doświadczenie we współpracy z dużymi, kluczowymi klientami o zasięgu europejskim/globalnym.

  • Umiejętność budowania oraz utrzymywania długofalowych relacji z kluczowymi klientami o zasięgu europejskim/globalnym.

  • Umiejętność uczestniczenia w globalnych targach, przetargach, eventach B2B

  • doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym, najchętniej w obszarze tłoczenia i procesów pomocniczych.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym ( C1) , inne języki obce mile widziane.

  • Umiejętność współpracy z lokalnymi organizacjami, klastrami, KSSE.

To oferujemy

  • Umowę o pracę.

  • Stabilne zatrudnienie w rozwijającej się firmie.

  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia.

  • Benefity pracownicze.

  • Przyjazne warunki i miła atmosferę pracy.

  • Możliwość rozwoju w ramach grupy kapitałowej.

  • Miejsce parkingowe.

SIGEN recruitment to polska agencja rekrutacyjna/headhunterska z Gliwic (nr KRAZ 23218), specjalizująca się w rekrutacjach stałych na stanowiska średniego i wyższego szczebla na terenie Polski.

Głęboko wierzymy, że uważne wsłuchiwanie się w potrzeby klienta jak również kandydata przynosi wszystkim stronom finalny sukces. Jesteśmy nastawieni na trwałe budowanie relacji, miły i profesjonalny kontakt, przyjazną i bezstresową rekrutację oraz świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Dla naszego klienta, firmy będącej jednym z czołowych wielkoseryjnych producentów na rynku wyrobów metalowych, specjalizującej się w produkcji dla branży motoryzacyjnej poszukujemy doświadczonego kandydata, gotowego na podjęcie stałej współpracy.

Przewiń do profilu firmy